Güvenlik korucuları yemin ederek göreve başladı

Elbistan’a bağlı kırsal mahallelerde görev yapacak 5 güvenlik korucusu için yemin töreni düzenlendi.

Güvenlik korucuları yemin ederek göreve başladı
Güvenlik korucuları yemin ederek göreve başladı
+4
Haber albümü için resme tıklayın

 

Törene, Koordinatör Kaymakam Tarık Orhan, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Cantürk, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Emre Dal, Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı Celalettin Fırtına, güvenlik korucuları ve güvenlik korucularının aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende, temel eğitimlerini tamamlayarak göreve başlayan 5 güvenlik korucusuna yemin ettirildi.

Yeminin ardından mikrofona davet edilen Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Emre Dal, emekliliğe sevk edilenlerin yerine 5 yeni güvenlik korucusunun göreve başladığını söyledi.

‘Kahraman güvenlik korucularımızın andı kutlu olsun’ diyen Dal, korucuların ailelerine hitaben, “Güvenlik korucularımızın çok kıymetli aileleri, büyük fedakarlıklarla yetiştirdiğiniz evlatlarınız karşımızda dimdik durmaktadır. Bu görkemli tabloyu oluşturarak dosta güven düşmana korku veren sizleri, yüksek bir coşku ve heyecanla selamlayan güvenlik korucularımız milletimizin gurur kaynağıdır. Güvenlik güçlerimize bu değerli gençleri kazandıran sizleri şükran duyguları ve saygıyla selamlıyorum. Evlatlarınızla, kardeşlerinizle, eşlerinizle ne kadar gurur duysanız azdır” ifadelerini kullandı.

Göreve başlayan güvenlik korucularına seslenen Üsteğmen Dal, “Şanlı bayrağımız ve namus olarak nitelendirdiğimiz silah üzerine el koyarak içtiğiniz andınız, göreviniz boyunca en zor koşullarda bile sizlere yol gösterecektir. İçtiğiniz andı biran bile unutmayınız. Görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan kanun ve nizamı, doğruluğu ve dürüstlüğü, hak ve adaleti daima rehber edineceğinizden ve yemininize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi yoktur.

Türkiye Cumhuriyeti, sizlerin sarsılmaz omuzlarında daima yükselecek ve bayrağımız kutsal vatan toprakları üzerinde ebediyete kadar dalgalanmaya devam edecektir.  İçtiğiniz andınız yüce ulusumuza, güvenlik güçlerimize ve sizlere hayırlı olsun. Başınız dik, göğsünüzde o gururu hissedin. Çünkü sizler mazisi şan ve şerefle dolu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin evlatlarısınız. Görevinizi yerine getirmek için muhtaç olduğunuz kudretin damarlarınızdaki asil kanda mevcut olduğunu asla unutmayın” şeklinde konuştu.

Dal, törene katılanlara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Tören, protokol üyelerinin göreve yeni başlayan güvenlik korucularını tebrik edip başarı dilemesi ile sona erdi.

22 Ara 2023 - 17:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel