Gürbüz: “Tekstil fabrikamızın ilk ihracat sözleşmesini imzaladık”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, belediye bünyesinde faaliyete geçirdikleri tekstil fabrikasının ilk ihracat siparişini aldıklarını belirterek, “Lee Cooper’a 50 bin parça ürün göndereceğiz” dedi.

Gürbüz: “Tekstil fabrikamızın ilk ihracat sözleşmesini imzaladık”
Gürbüz: “Tekstil fabrikamızın ilk ihracat sözleşmesini imzaladık”
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Başkan Gürbüz, Elbistan’a ait ‘Elvis Blue’ markasıyla yaptıkları üretimin kapasitesi ve istihdamı artırmak için de girişimlerinin sürdüğünü hatırlatarak, “Çalışan sayımız 220’ye çıkacak” şeklinde konuştu.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete başlayan tekstil fabrikasının ilk ihracat sözleşmesini imzaladıklarını dile getirdi.

Lee Cooper markasından aldıklarını sipariş doğrultusunda 50 bin ürün hazırlanacağını ifade eden Başkan Gürbüz, Elbistan'da bir tekstil fabrikasının açılmasının hayal olduğunu ancak belediyenin asrın felaketinden sonra girişimde bulunarak, irade gösterdiğini vurguladı.

Başkan Gürbüz, şöyle devam etti:

 “Bu fabrika Elbistan'ın azmi ve mücadelesinin bir göstergesi. Asıl hedefimiz, Elbistan'ı organize sanayi ve tekstil sektöründe güçlü bir şekilde ayağa kaldırmak. Tekstil fabrikamız kapasitesini arttırdı, yeni ekipmanlarının ihalesi sonuçlandı. İnşallah yakın zamanda yeni istihdam alanlarını da burada açacağız. İlk ihracat paketimizi Lee Cooper’dan aldık. Yaklaşık 50 bin ürün üreteceğiz ve ihracat yapacağız. Elbistan'da gerçekten fabrikanın olması bir hayaldi, ihracat hiç konuşulabilen şey değildi. Asrın felaketi 6 Şubat depreminden 5 ay sonra bu fabrikanın açılması noktasında irade koyduk ve bu fabrikayı açtık. Şu anda 47 çalışan hanım kardeşim var. Devletimizin desteği ve yeni makinelerimizin kurulumuyla beraber biz bu kapasiteyi 220'ye kadar çıkaracağız.”

Tamamen istihdama odaklandıklarının altını çizen Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Ayrıca birçok büyük firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor. Yine bu firmalara da ihracatlarımız olacak. Bundan sonra hem Elbistan'ın kendi markası Elvis Blue’nun yurtiçi pazara ve yurt dışı pazara satışı hem de büyük firmaların Elbistan'da üretim yapma taleplerini karşılamış olacağız. Buradaki temel olgu tamamen istihdam. Özellikle hanım kardeşlerimizin istihdamı. Elbistan’ı devletimiz, özel sektör ve milletimizin güçlü desteğiyle beraber ayağa kaldıracağız. Burada dokuma atölyelerinin kurulması, tekstil fabrikalarının kurulması beraberinde yan sanayiyi de güçlendirecek.

Burada özellikle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız aracılığıyla ciddi bir hibe aldık. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve sanayi bakanımıza, bizlere her fırsatta destekleyen hükümetimize çok teşekkür ediyorum. Kendi markasıyla, ihracat ürünleriyle, Elbistan'dan yurt dışına pazara açılan satış yapabilen bir fabrikayı, Elbistan'a kazandırdığımız için çok mutluyum. Buradaki genç kardeşlerimin özellikle hepsinin yüzünün gülüyor olması inanın istihdam sağlanması ile eşdeğer. Bütün çabamızla gençlerimizin mutlu olduğu bir Elbistan istiyoruz. Bunun hayaliyle çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

22 Ara 2023 - 17:14 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel