Başkan Kul’dan Sarıkamış mesajı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Temsilcisi Ragıp Kul, Sarıkamış Harekatının 109'uncu yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Kul, “Kar altında yatan aziz şehitlerimiz, Allahu Ekber dağlarında, kahramanlık, inanç ve vatan sevdası ile tarihi dondurarak tarih oldular. Bu cennet vatana buzdan bekçi oldular” dedi.

Başkan Kul, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“109 yıl önce, 22 Aralık 1914 tarihinde gerçekleştirilen Sarıkamış Harekâtı Türk tarihinin çok önemli sayfalarından biridir. Sarıkamış Şehitleri, vatan, millet, bayrak ve hürriyet gibi kutsal değerler uğruna vazifeye koşan bir ordunun ölümsüzlük destanıdır. Kahramanlarımızı unutmadık, unutmayacağız. Ölümü öldüren bir anlayışa sahip bir medeniyetin mensupları olan bizler, vatanı, bayrağı ve inancı için can vermeyi, yaşamaktan üstün görürüz. Nitekim “şehit” olmak, her birimizin gönlünde ve duasında olan en yüce makamdır.

 Bu kutlu makama Sarıkamış’ta ulaşmış kahraman yiğitlerimizin yazdığı tarih, devletimizin yeniden kuruluşunda da çok önemli bir rol oynamıştır. Bu vesileyle Sarıkamış’taki şehitlerimiz başta olmak üzere, gönül coğrafyamızın her bir karışında şehadet mertebesine erişen tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

 

22 Ara 2023 - 17:06 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel