Halit Yücel, Gökçek Mahallesi’nin yönetimine talip oldu

Elbistan’da, depremden sonra kaymakamlık bünyesinde görev yapan güvenlik personeli Halit Yücel, Gökçek Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu duyurdu.

Halit Yücel, Gökçek Mahallesi’nin yönetimine talip oldu
Haber albümü için resme tıklayın

 

Yücel, ‘Hizmet için, millet için’ parolasıyla çıktığı bu yarışta, kazananın Gökçek Mahallesi olması temennisinde bulundu.

Çeşitli kamu ve özel kurumlarda yakın koruma ve güvenlik personeli olarak çalıştıktan sonra kaymakamlık bünyesinde görevlendirilen Halit Yücel, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Elbistan’ın kırsal Gökçek Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu açıkladı.

Yücel, seçimin de kavga aracı olarak görülmemesini isteyerek seçmenlere ve adaylara mesaj verdi.

Mahallesinin yönetiminde yeni bir sayfa açmak istediğini vurgulayan Yücel, “Gökçek’i, hak ettiği hizmetlere kavuşturmak için elimi taşın altına koydum” dedi.

Yücel, şöyle devam etti:

“1994 Elbistan doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimini Elbistan'da; üniversite eğitimimi ise Adıyaman Üniversitesi İthalat İhracat ve Pazarlama alanında ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında tamamladım. Kamu ve özel kurumlarda yakın koruma ve güvenlik personeli olarak görev yaptım. Asrın felaketi 6 Şubat depreminden bu yana kaymakamlık bünyesinde görev yapmaktayım. 31 Mart 2024'te yapılacak mahalli idareler seçiminde, mahallem Gökçek'ten muhtar adaylığımı açıklıyorum. Akrabalarımın, komşularımın ve hemşerilerimin desteklerini bekliyorum.”

‘Sel gider kumu kalır’ deyimini hatırlatan Gökçek Mahallesi muhtar adayı Halit Yücel, “Merhum Muhsin Başkanın deyimiyle; "Seçimler kavga aracı olmasın. Sel gider kumu kalır. Bu seçimde gidecek ama siz akraba olarak komşu olarak kalacaksınız.” Rabbim bu dönemi hayırlı, sağlıklı, huzurlu ve sükunet ile geçirmeyi nasip etsin” değerlendirmesinde bulundu.

 

22 Ara 2023 - 17:03 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel