Elbistan Devlet Hastanesi’nde ilk açık kalp ameliyatı yapıldı

Elbistan Devlet Hastanesi’nde ilk kez açık kalp ameliyatı gerçekleştirilerek tarih yazıldı.

Elbistan Devlet Hastanesi’nde ilk açık kalp ameliyatı yapıldı
Elbistan Devlet Hastanesi’nde ilk açık kalp ameliyatı yapıldı
+4
Video için play'e tıklayınBölgenin en büyük sağlık kuruluşu olan Elbistan Devlet Hastanesi’nde 62 yaşındaki bir kadın hastaya ilk kez açık kalp ameliyatı yapıldı. Bu zorlu operasyon, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde görev yapan Prof. Dr. Levent Mavioğlu ve Elbistan Devlet Hastanesi’nin kalp damar cerrahlarıyla beraber gerçekleştirildi. 62 yaşındaki hastaya, 3’lü bypass yapıldı. Hasta, saatler süren operasyondan sonra servise alındı ve iyileşme sürecinin de sorunsuz olarak devam ettiği belirtildi.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, bir dönem başhekimlik yaptığı Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki başarılı açık kalp ameliyatıyla ilgili olarak, “Elbistan Devlet Hastanesi için tarihi bir gün” değerlendirmesinde bulundu.
Elbistan Devlet Hastanesi’nde açık kalp ameliyatlarının yapılmaya devam edeceğini belirten Prof. Dr. Yasım, “Elbistan Devlet Hastanesi’nde ilk defa bir açık kalp ameliyatı yapıldı. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde görev yapan Prof. Dr. Levent Mavioğlu ve Elbistan Devlet Hastanesi’nin kalp damar cerrahlarıyla 3’lü bypass yaptılar. Gerçekten güzel bir çalışma ve operasyon oldu. Bu tür ameliyatlar devam edecek” dedi.
Operasyonu gerçekleştiren Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Levent Mavioğlu da; “Bir ilke vesile olmaktan gurur duyuyorum. Her şey yolunda ve emeği geçen tüm ekibe teşekkürü borç bilirim” ifadelerini kullandı.
62 yaşındaki hasta ise, operasyonu gerçekleştiren ekibe teşekkür ederek, “Bütün profesörlerim ve doktorlar, hemşirelerim başımdaydı. Açık ameliyat yaptılar. Bana iyi baktılar. Çok şükür şimdi iyiye gidiyorum. Hepsine teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir ilkin gerçekleştirildiği operasyonu sosyal medya hesabından paylaştı.
Koca, paylaşımında; “Elbistan Devlet Hastanesinde ilk açık kalp ameliyatı yapıldı. Operasyonu Ankara Bilkent Şehir Hastanesinden bir hocamızla Elbistan Devlet Hastanesinin kalp damar cerrahları birlikte gerçekleştirdi. Hastanemizde açık kalp ameliyatları devam edecek. Hastamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, ekibimizi kutluyoruz” cümlelerine yer verdi.

21 Ara 2023 - 21:41 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel