Aday adayı Cuma Özgül: “Millet efendi biz hizmetkar olacağız”

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Cuma Özgül, görev tevdi edilmesi halinde ekonomi, sosyal yaşam, eğitim, madencilik ve tarımla ilgili kapsamlı projelere ağırlık vereceklerini söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Ortak karar mekanizmasını da etkin şekilde kullanacaklarının altını çizen Özgül, “Toplumsal kararları milletimizle beraber alacağız” dedi.

Belediyeciliği, ‘millet efendi biz hizmetkarız’ felsefesi ile sürdüreceğini vurgulayan Özgül, “Belediyecilik menfaat değil gönül işi olacak” şeklinde konuştu.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Cuma Özgül, görev verilmesi halinde hayata geçireceği projeler ve hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özgül, önceliğinin Elbistan’ı konteyner kentlerden kurtarmak olduğunu belirterek, “Her vatandaşımıza sıcak bir yuva ve kaliteli yaşam sunacağız. Her ailemize hizmet verecek şekilde kum, beton ve parke ihtiyaçları sağlayacağız. Milletimiz için uygun bütçeli evler inşa edeceğiz” dedi.

Kentin ekonomik anlamdaki varlığı ve potansiyelini en verimli şekilde değerlendirmek istediklerine değinen Özgül, “Eğitime önem verip sosyal göçü engelleyeceğiz. Sosyal belediyeciliği ön planda tutup gençlerimiz için iş geliştirme merkezleri kurarak nitelikli personel yetiştirilmesine öncülük edeceğiz.

Tüm çiftçilerimiz için sürdürülebilir bir tarım politikası oluşturacağız. Organik tarım çalışmaları kapsamında tüm arazilerimizi değerlendireceğiz. Türkiye’nin en büyük maden sahaları olan Afşin-Elbistan kömür havzasında gidya ve leonardit rezervini organik gübre ihtiyacımız için kullanıp tarımda verimliliği artıracağız” ifadelerini kullandı.

Özgül, şahsi fikirler değil toplumun istekleri doğrultusunda karar alacaklarının altını çizerek, “Önceliğimiz toprağımız, vatanımız ve sevdamız millet olacak” ifadesi ile açıklamasını tamamladı.

 

21 Ara 2023 - 16:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel