Başkan Kul, vatan şairi Mehmet Akif’i andı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Temsilcisi Ragıp Kul, Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un, ülkesini, ideallerini, inancını tehdit edenlere karşı dik duruşu ile milletin gönlünde müstesna yerini aldığını belirten Kul, "İstiklal mücadelemizi mısralarıyla tarihe kaydeden İstiklal Marşı'mızın yazarı, milli mücadele kahramanı, ilim ve irfan sahibi olan Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, rahmet ve minnetle anıyoruz. Ersoy, vatan ve millet sevgisi ile kaleme aldığı şiirleri, yazıları ile aziz milletimizin, milli mücadele ruhunu harekete geçirerek İstiklal mücadelesinin kazanılmasında büyük rol almıştır. Mehmet Akif Ersoy, milletimizin gönlünde yatan bağımsızlık duygusunu harekete geçirerek birlik ve beraberliğimizi sağlayan, vatan, millet ve bayrak sevgisini, mücadeleci ruhunu en iyi şekilde tasvir eden büyük dava adamıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bu cennet vatanımız uğruna canlarını veren milli mücadelemizin şanlı kahramanları şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de saygı ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

21 Ara 2023 - 16:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel