Muhtar adayı Hacı Pıçak: “Sözde değil özde hizmete talibiz”

Elbistan’ın Güvercinlik Mahallesi’ne muhtar adaylığını açıklayan Hacı Pıçak, “Sözde değil özde hizmete talibiz” dedi.

Elbistan’da, şeker fabrikasından emekli olduktan sonra zirai ilaç bayiliği yapan Hacı Pıçak, Güvercinlik Mahallesi’nin yönetimine talip oldu.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde mahallesine hizmet anlamında yeni bir soluk ve anlayış kazandırmak istediğini belirten Pıçak, “Hizmet bayrağını zirveye taşımak için elimi taşın altına koydum” diye konuştu.

Muhtarlığı, gönül işi olarak göreceğinin altını çizen Pıçak, “Uzun yıllar şeker fabrikasında çalıştıktan sonra emekli oldum. Bir süredir de zirai ilaç bayiliği yapıyorum. Sözde değil özde hizmeti, doğup büyüdüğüm mahalleme getirmeyi bir vefa borcu olarak görüyor ve kabul ediyorum. Güvercinlik’te, birlik ve beraberliği en üst seviyede tutup mahallemizin ne sorunu varsa çözmek için gecemi gündüzüme katacağımın bilinmesini istiyorum. Beraber ağlayıp beraber güldüğümüz kıymetli mahalle sakinlerimizle istişare ve ortaklaşa karar alma kültürüyle Güvercinlik’i yönetmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

1 Nisan itibariyle Güvercinlik’te hizmet odaklı bir dönemi başlatacaklarının altını çizen muhtar adayı Hacı Pıçak, tüm mahalle halkından destek talebinde bulunarak, “Biz, hizmet bayrağını mahalle halkımızın teveccühü ile teslim alıp ‘önce Güvercinlik’ sloganıyla her alanda değişim ve dönüşümün öncüsü olacağız. Mahallemizin geleceğine katkı sunacak projelerimizle çıktığım yarışta tüm mahalle halkının desteğini bekliyorum. Bu yolda şahsıma ve ekibime duyulan güveni boşa çıkarmayacağımın bilinmesini istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

21 Ara 2023 - 16:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel