Ekinözü’nde köy tipi konutlarda tamamlanma oranı yüzde 80’e ulaştı

Ekinözü ilçesinde kırsal mahallelerdeki vatandaşlar için inşa edilen köy tipi konutlarda inşaat çalışmasının yüzde 80’i tamamlanırken kalıcı konutlar da hızla yükseliyor.

Ekinözü’nde köy tipi konutlarda tamamlanma oranı yüzde 80’e ulaştı
Ekinözü’nde köy tipi konutlarda tamamlanma oranı yüzde 80’e ulaştı
+4
Haber albümü için resme tıklayın

 

6 Şubat'taki depremin yıkıma neden olduğu Ekinözü ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) kalıcı konutların temeli kısa süre önce atıldı. Elbistan-Ekinözü karayoluna yakın bir mevkide çalışmaların başladığı 160 daireden oluşan projede, bloklar hızla yükseliyor. Kırsal mahallelerde de afetzedeleri deprem endişesi taşımadan yaşayacakları köy tipi konutlarda da sona yaklaşılıyor.

Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun ve Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, her iki inşaat sahasında aralıksız süren çalışmaları yerinde inceledi.

Coşkun ve Eker’in ilk durağı, temeli kısa süre önce atılan kalıcı konut proje sahası oldu. Yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan Coşkun ve Eker, önümüzdeki süreçle ilgili de planlamaları görüştü.

Kaymakam Mesut Coşkun ve Belediye Başkanı Bilal Eker, daha sonra kırsal Soysallı Mahallesi’ne geçti. Bitime yaklaşan köy tipi konutlarla ilgili son rötuşları yerinde gören Coşkun ve Eker, her iki projede takvime uygun şekilde ilerlenmesinin afetzedeleri bir an önce yeni yaşamlarına adım atmalarının önemine değindi.

Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun, depremzedeler için devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini söyledi.

 Her iki konut projesinin de Ekinözü’nün yeniden inşası ve ihyası için önem arz ettiğine değinen Kaymakam Coşkun, “Afetzede hemşerilerimiz için konut projelerimizi yerinde inceledik. Hem ilçe merkezimizde hem de kırsalda TOKİ’nin çalışmaları var. Her iki projemiz de takvime uygun ilerliyor. Hep beraber yeni bir gelecek inşa etmenin gayretindeyiz. Kalıcı konutlarımız hızla yükseliyor. Köy tipi konutlarımızda da önemli bir aşama kaydedildi. Devletimizin afetzedelerimiz için hayata geçirdiği tüm çalışmaları hassasiyetle takip ediyoruz. İnşallah en kısa süre içinde de depremzedelerimizi yeni yuvalarına kavuşturacağız” dedi.

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker de; ‘Ekinözü’nde yaralar sarılıyor’ diyerek, “Devletimiz depremde evleri zarar gören vatandaşlarının barınma sorununu gidermek için bütün imkanlarıyla, aralıksız çalışıyor. Kaymakamımız Sayın Mesut Coşkun’la birlikte Ekinözü merkez ve Soysallı Mahallesinde yapılan TOKİ konutlarını ve köy evlerini yerinde inceledik. Köy evlerimizin yüzde 80’inin tamamlandığı bilgisini aldık. Bu da bizleri ziyadesiyle memnun etti. Böylesine büyük bir afetin üzerinden daha 1 sene bile geçmemişken bu kadar mesafe ancak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesi ve kararlılığıyla kat edilebilirdi. Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin. İnşallah bu zor günleri hep beraber atlatıp geleceğe güvenle ve huzurla bakan bir şehir için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

20 Ara 2023 - 16:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel