Polis ve jandarmadan öğrencilere güvenli trafik eğitimi

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileri, konteyner kentlerdeki öğrencilere güvenli trafik konulu eğitim verdi.

Polis ve jandarmadan öğrencilere güvenli trafik eğitimi
Polis ve jandarmadan öğrencilere güvenli trafik eğitimi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

 

Trafik Denetleme Büro Amirliği ile Trafik Jandarması görevlileri, DEİK Konteyner Kent’te bulunan Kuzey Marmara Otoyolu İlkokulu’nda eğitim gören öğrencilere yönelik olarak trafik kuralları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim programı hazırladı.

Öğrencilerin trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmeyi hedefleyen eğitimde; trafik polisleri ve trafik jandarması görevlileri tarafından aile ve trafik eğitimi, bisiklet sürücü eğitimi, yaya yollarını kullanma, öğrenci servislerine inme-binme, karşıdan karşıya geçme, küçük yaşta araç kullanmama, emniyet kemeri kullanımı ve genel trafik kuralları ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Trafik polisleri ve trafik jandarması, kurallara uymamanın sonucu yaşanabilecek kötü olaylar ve sonuçlardan da örnekler verdikleri seminerde, öğrencilerin sorularını da büyük bir titizlikle cevaplandırdılar. Eğitim programının sonunda öğrencilere boyama kitabı hediye edildi.

Kuzey Marmara Otoyolu İlkokulu Müdürü Harun Kandil de; trafik eğitiminin öğrenciler açısından önemine değinerek Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı görevlilerine teşekkür etti.

 

20 Ara 2023 - 15:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel