AK Parti’de Aday Belirleme Komisyonu toplanıyor

AK Parti’nin, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde aday göstereceği isimleri belirlemek için Aday Tespit Komisyonu toplantısını bu hafta yapacağı öğrenildi.

 

AK Parti’nin, Elbistan Belediyesi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi için aday göstereceği isimi de netleştirmesi beklenen Aday Tespit Komisyonu’nun, 30 büyükşehir başta olmak üzere 81 ilin adaylarını karar vermek için bu hafta toplanacağı bildirildi.

AK Parti’nin, adayı belirlerken ince eleyip sık dokuyacağı ve birçok veri masaya yatıracağı dile getirilirken, oluşturulan veri havuzundan faydalanılacak. Eleme sonucunda iki aday arasında kalınırsa 'Acil Anket Modu' kullanılacak.

Aday belirlemede önemli bir parametre olarak görülen AK Parti AR-GE biriminin yaptığı anketlerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın manipülatif anketleri önlemek için kendisinin özel yaptırdığı anketler de yer alacak.

Adaylar 27 Aralık'tan itibaren açıklanmaya başlanması bekleniyor. Seçim kampanyasında ise ana slogan "Gerçek Belediyecilik" olacak.

20 Ara 2023 - 14:59 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel