Elbistan’da üreticilere 59 milyon liralık destek

Elbistan’da, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2023 üretim yılı hububat, baklagil ve dane mısır fark ödemesi desteği çerçevesinde 1502 üretici ve işletmeye 59 milyon lira ödenecek.

 

Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın üreticilere sunduğu desteklerle ilgili 2023 üretim yılına ait çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

Mazot ve gübre desteğinin yanında üreticiler için önemli bir maddi kaynak teşkil eden hububat, baklagil ve dane mısır fark ödemeleri ile ilgili icmallerin oluşturulduğunu belirten Çitil, söz konusu çalışmanın ilçe genelinde 1502 üretici ve işletmeyi kapsadığının bilgisini verdi.

Söz konusu işletme üreticilere ödenecek destek miktarının rekor seviyeye ulaştığının bilgisini veren Çitil, icmallerin bakanlığın ilgili birimlerine gönderildiğini ifade etti.

Toplamda 59 milyon 37 bin liralık bir desteğin önümüzdeki günlerde çiftçilerin hesaplarına aktarılmasını beklediklerini vurgulayan Çitil, “2023 üretim yılı hububat baklagil ve dane mısır fark ödemesi desteği rakamlarımız netlik kazandı. Bu üretim sezonu için 59 milyon 37 bin liralık bir destek oluştu. İcmalleri Tarım ve Orman Bakanlığımızın ilgili birimlerine gönderdik. Ödemelerin de kısa süre içinde başlamasını bekliyoruz.

Depremin olumsuz etkilediği üreticilerimize her alanda bakanlığımızın destekleriyle ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Üretimin aksamaması ve mağduriyetlerin yaşanmaması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Üreticilerimiz açısından önemli gördüğümüz bu desteğin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

19 Ara 2023 - 16:32 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel