SYDV’den depremzede annelere özel hediye

Elbistan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından konteyner kentlerde kalan depremzede ihtiyaç sahibi annelere bebek arabası hediye edildi.

SYDV’den depremzede annelere özel hediye
SYDV’den depremzede annelere özel hediye
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), öncesinde olduğu gibi deprem sonrasında da ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere kol kanat germeye devam ediyor. Birçok kalem ve başlıktan ihtiyaç sahibi ailelerin sığındığı kurumların başında gelen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), depremin ardından da yardım ve sosyal projelerini artırarak sürdürüyor. SYDV, bu çerçevede depremde evlerini kaybeden ihtiyaç sahibi annelerin hayatını kolaylaştıracak bir projeye imza attı.

MÜSİAD, DEİK, Talas, Develi, Trabzon ve Avrupa Türk Toplumları kontenyer kentlerinde kalan 0-1 yaş arası çocuğu olan ihtiyaç sahibi annelere bebek arabası hediye edildi.

Bebek arabası dağıtımıyla ilgili yapılan paylaşımda; SYDV’nin devletin şefkat eli olduğu vurgulanarak, “Elbistan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak var gücümüzle vatandaşlarımızın yanında olmayı, çocuklarımızın gözlerindeki umut ışığı olmayı, yüzlerindeki tebessüm olmayı ve yaralarını sarmayı sürdürüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

SYDV’nin hediyesini alan anneler; projede emeği ve katkısı bulunanlarla personellere teşekkür etti.

19 Ara 2023 - 16:28 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel