Erdal Kıraç, 10 yıl muhtarlık yaptığı Karaelbistan’a yeniden aday oldu

Karaelbistan Mahallesi’nde 2 dönem muhtarlık yapan Erdal Kıraç, yerel seçimlerde yeniden göreve talip oldu.

 

Kıraç, ‘Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır’ diyerek, “Elbistan’ın en yoğun nüfuslu mahallesi olma yolunda ilerleyen Karaelbistan’a yeni bir soluk getireceğim” ifadesini kullandı.

Elbistan’ın en büyük kırsal mahallelerinden olan Karaelbistan, deprem konutlarıyla birlikte bambaşka bir kimliğe bürünmeye hazırlanıyor. Kısa süre önce yapılanlarla birlikte 4 binin üzerinde deprem konutunun inşa edildiği Karaelbistan’ın nüfusu, merkezdeki mahallelerle yarışır hale gelecek.

Mahallesinde 10 yıl muhtarlık yapan Erdal Kıraç da; önemli bir değişime ev sahipliği yapan Karaelbistan’ın yönetimine talip olduğunu duyurdu.

Karaelbistan’da yeniliğin öncüsü olmak istediğini belirten Kıraç, deneyim ve birikimlerini mahallesine yansıtacağının altını çizdi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan muhtar adayı Erdal Kıraç, “10 yıl muhtar olarak Keraelbistan Mahallemize yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Gerek muhtarlığım döneminde gerekse de normal yaşantımda mahallesindeki her bir haneyle yakından ilgilenen birisi oldum. Muhtarlığı, bir hizmet erliği düşüncesiyle yapma gayretinde oldum. Kalp kırmadan, incitmeden görev yapmaya gayret ettim. Gönül birliğimizi her şeyden üstte tutarak ayrı gayrı gözetmeksizin mahalleme hizmet için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde de tekrar adaylığımı duyuyorum. Değişen ve dönüşen Karaelbistan’da muhtarlığın sorumluluğunu da arttırdığının bilincindeyim. Omuzlanmak istediğim bu kutlu görevi, daha önceden olduğu gibi mahalle halkımızla birlikte el ele yapacağımın bilinmesini isterim” dedi.

Tüm mahalle halkının desteğini beklediğini belirten Kıraç, “Daha güzel ve yaşanabilir bir Karaelbistan için çıktığım bu yolda mahallemizin kıymetli sakinlerinin desteğine talibim. 48 yıldır yaşadığım Karaelbistan’da eşit ve adil bir hizmet için mahalle halkımızın şahsıma ve ekibime teveccüh göstereceğine inancım tamdır. Tüm mahalle sakinlerimiz 0541 626 9600 numaralı telefondan bana ulaşabilirler” ifadelerini kullandı.

 

19 Ara 2023 - 16:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel