Depremde yıkılan camiyi yeniden yapmak için kolları sıvadılar

Elbistan’da, 6 Şubat’taki asrın felaketinde ağır hasar aldıktan sonra yıkılan Uğur Cami’nin yeninden yapılması için kollar sıvandı.

Depremde yıkılan camiyi yeniden yapmak için kolları sıvadılar
Depremde yıkılan camiyi yeniden yapmak için kolları sıvadılar
Haber albümü için resme tıklayın

 

Pınarbaşı Mahallesi’ndeki Uğur Cami, asrın felaketinde ağır hasar aldı. Caminin yıkımı gerçekleştirildi. Mahalle sakinleri, yıllardır ibadet ettikleri Uğur Cami’nin yeniden yapılması için harekete geçti. Uğur Cami Yaptırma Derneği’nin kuruluşunun tamamlanmasının ardından çalışmalar başladı. Derneğin başkanlığını Mehmet Akif Boynueğri üstlendi. Yaşar Bayrı, Ömer Yalçın, Salih Yüce, Hüseyin Yıldırım, Ali Çimen ve Kenan Arslan da derneğin yönetiminde yer aldı. Duran Sungur da; Hz. Hamza Cami’nin yapım sürecindeki tecrübesini danışman olarak derneğin çalışmalarına yansıtacak.

Uğur Cami Yaptırma Derneği Başkanı Mehmet Akif Boynueğri, cami yapımı için hayırseverlerin desteğini beklediklerini söyledi.

Boynueğri, “Depremde yıkılan Uğur Cami’mizi yeniden inşa etmek istiyoruz. Bu amaçla yola çıktık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapacağız. İnşallah hayırseverlerimizin desteği ile de camimizi en kısa sürede ibadete açacağız. Cami inşaatımıza katkı sunacak kardeşlerimize de şimdiden teşekkür ederiz” dedi.

18 Ara 2023 - 16:24 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel