Kırmızı et üreticileri başkanını seçti

Elbistan, Göksun, Afşin, Ekinözü ve Nurhak Kırmızı Et Üreticileri Birliği'nde başkanlık yarışını Mehmet Tekdemir kazandı.

Kırmızı et üreticileri başkanını seçti
Kırmızı et üreticileri başkanını seçti
+2
Haber albümü için resme tıklayınElbistan, Göksun, Afşin, Ekinözü ve Nurhak Kırmızı Et Üreticileri Birliği'nin üyeleri, olağan genel kurulda yeni başkan ve yönetimini belirlemek için sandığa gitti.
2011 yılından beri faaliyet gösteren ve yaklaşık 600 üyesi bulunan birliğin yeni yönetimi için 3 listenin yarıştı. Mehmet Tekdemir beyaz, Mehmet Öztürk sarı ve Şükrü Kerek de kırmızı listeyle yarıştı.
Salt çoğunluğun sağlanmasıyla başlayan kongrede, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından divan kurulu oluşturuldu.
Birliğin mali ve faaliyet raporlarının ibrasıyla birlikte seçimlere geçildi. Seçimde 492 üye oy kullandı. 1 oy geçersiz sayıldı. Seçim sonucunda Mehmet Tekdemir'in listesi 233 oy aldı. Diğer adaylar Mehmet Öztürk'e 138 ve Şükrü Kerek'e ise 120 oy çıktı.
Seçimi kazanarak birliğin yeni başkanı olan Mehmet Tekdemir, kendisine destek veren ve vermeyen tüm üyelere teşekkür etti.
Tekdemir, birliğin, tüm imkanları ile üyelerin yanında olacağını vurguladı.

17 Ara 2023 - 19:28 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel