İbrahim Çolak, Izgın Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu açıkladı

İbrahim Çolak, Elbistan’ın kırsal mahallelerinden Izgın’a, muhtar adayı olduğunu söyledi.

İbrahim Çolak, Izgın Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu açıkladı
Haber albümü için resme tıklayın

İbrahim Çolak, Elbistan’ın kırsal mahallelerinden Izgın’a, muhtar adayı olduğunu söyledi.

Izgın’ı, aydınlık geleceğine kavuşturmak için hizmet bayrağına talip olduğunu belirten Çolak, “Talip olduğumuz bu görevin omuzlarımıza yükleyeceği sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirecek azim ve kararlılıkla bu yola çıktım” dedi.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde doğup büyüdüğü Izgın Mahallesi için muhtar adayı olduğunu duyuran İbrahim Çolak, ‘Muhtar mahallenin gören gözü, işiten kulağı ve konuşan sesidir’ şiarıyla hareket edeceğinin altını çizdi.

Sorun değil çözüm odaklı bir anlayışla Izgın’daki herkesin derdini kendi gibi göreceğini vurgulayan Çolak, “Muhtarlığı sırf bir yetki makamı olarak görmekten ziyade, mahallesi için inisiyatif almaktan asla kaçınmayarak sorumluluk bilinciyle yapılacak bir makam olarak kabul edeceğim. Yıllarca belde statüsünde yönetilen Izgın’ın, geçmişi ile geleceği arasında bir köprü olarak birliği ve beraberliği, dayanışmasıyla Elbistan’ın örnek mahallelerinden biri olmasına katkı sunmak istiyorum. Izgın’ın bir evladı olarak acıda ve sevinçte kader birliği yaptığımız kıymetli mahalle sakinlerimizle istişare ve ortak aklın gerektirdiği bir yönetimi benimseyeceğim. Izgın’ın değişim ve taze kana ihtiyacı olduğu düşüncesinden hareketle, küslüklerin olmadığı, huzurlu ve 7’den 70’e herkesin ‘işte benim mahallem’ diyebileceği bir Izgın için elimizi taşın altına koyuyorum” şeklinde konuştu.

Tüm mahalle halkından destek talebinde bulunan muhtar adayı İbrahim Çolak, “İnşallah, kıymetli mahalle halkımızın desteği ve teveccühü ile 31 Mart’ta kazanan Izgın olacak. Ayrı gayrimiz asla olmayacak. Sevginin ve hoşgörünün dört bir yanına hakim olduğu bir Izgın için çıktığım yarışta tüm mahalle halkının desteğini bekliyorum. Bu yolda şahsıma ve ekibime duyulan güveni boşa çıkarmayacağımın bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

17 Ara 2023 - 13:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel