Özgen, Elbistan’ı yönetecek kişide olması gerekenleri sıraladı

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak belediye başkanında olması gerekenleri sıraladı.

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak belediye başkanında olması gerekenleri sıraladı.

Başkan Özgen, adalet ve halkıyla bütünleşen bir belediye başkanı istediklerini belirterek, “Çalan, çırpmayan, şeffaf, kurumsal ve sosyal dayanışmayı ön planda tutacak bir başkan lazım” dedi.

MYP Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, başkanlığın ‘rant’ olarak görülmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

‘Ranta doğru yürüyüş başladı’ diyen Başkan Özgen, ironi de yaparak, “Yerel seçimler yaklaşırken güzel Elbistan’ımızın semalarında alıcı kuşlar peyda oluyor. İnsanlar, hizmet aşkıyla başkan adayı olabilmek için kıyasıya birbirleri ile yarışıyorlar. İnanın bu sahneye insanın sevinçten ağlamak geliyor içinden” şeklinde konuştu.

Elbistan Belediyesi’ni eleştiren Özgen, şöyle devam etti:

“Mevcut belediyemiz ilkel, kurumsal bir yapıya sahip değil. Depremde can kurtaracağına belediye binasını yerle bir eden; proje, plan veri kaybımız yok deniliyordu vatandaşa deprem altında kaldı diye cevaplar veriliyor.”

İçler acısı halde olduğunu belirterek onarım yapılması için gündeme taşıdığı Çarşı Atik Cami içersindeki tuvaletle ilgili hayırsever esnafın sorumluluk aldığını dile getiren Özgen, “Uzun Çarşı’da bulunan rezil durumdan bir hayırsever esnafımızca kurtarıldı. Bir Elbistanlı olarak emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bu ayıp belediyemize hiç yakışmadı, yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Özgen, son olarak istedikleri belediyecilik anlayışının da tanımını yaptı. Belediye başkanında olması gereken özellikleri sıralayan Özgen, her türlü şaibeden uzak kalabilecek bir ismin gerekliliğine vurgu yaptı.

Özgen, bu konuda da; “Halk ile belediye başkanı arasına hiçbir kişi, kurum aracı, iş takipçisi, tanıdık, hısım, akraba ilişkilerinin olmadığı, gelir ve giderlerin şeffaf olduğu, müteahhitlerle kanka olmayan, yüksek maliyetli organizasyonların olmadığı kentin kendi öz gücüne dayalı belediyeyi borca sokmadan sosyal dayanışmayı ön planda tutan bir yerel yönetim istiyoruz. Bunu başarabilen bir zihniyete ihtiyacımız var. Daha doğrusu çalmayan çırpmayan, adaletten ayrılmayan halkıyla bütünleşen bir başkana ihtiyacımız var. İnşallah böyle bir anlayışa sahip belediyemiz olur” ifadelerini kullandı.

17 Ara 2023 - 11:15 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel