Gürbüz, “Asrın kardeşliğiyle yardımlarımızı sürdürüyoruz”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ihtiyaç sahibi ailelere odun ve kömür yardımına devam ettiklerini belirterek, “Asrın felaketini, asrın kardeşliğiyle aşıyoruz” dedi.

Gürbüz, “Asrın kardeşliğiyle yardımlarımızı sürdürüyoruz”
Gürbüz, “Asrın kardeşliğiyle yardımlarımızı sürdürüyoruz”
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ihtiyaç sahibi ailelere odun ve kömür yardımına devam ettiklerini belirterek, “Asrın felaketini, asrın kardeşliğiyle aşıyoruz” dedi.

Devletin tüm kurumları, sivil toplum kuruluşları ve Elbistan Belediyesi olarak 100 ton odun ve 100 ton kömür dağıtılacağı bilgisine yer veren Başkan Gürbüz, kırsal mahalleler ve özellikle de doğal gazın olmadığı bölgelerdeki vatandaşların sıcak bir kış geçirmelerini amaçladıklarını söyledi.

‘Hiçbir vatandaşımız üşümesin istiyoruz’ diyen Başkan Gürbüz, şöyle devam etti:

“Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda odun kömür desteğini arttıracağız. İnşallah bu kışı hep beraber sağlıklı bir şekilde geçirip yaza kavuşuncaya kadar odun kömür eksikliği hissetmeyeceğiz. İhtiyaç duyan kardeşlerimiz, can kulağı platformuna, belediyemizin sosyal yardımlaşma derneği müracaat edebilirler. Onlar aracılığıyla da biz talepleri değerlendireceğiz ve en kısa zamanda onlara odun kömür desteğinde bulunacağız.

Hamdolsun depremden sonra devletimizin ve aziz milletimizin çok büyük desteğini gördük. 2023 yılı Elbistan için hem depremin hem selin hem diğer afetlerin maalesef uğrak yeri oldu. Ama tüm gücümüzle belediyemiz, devletimizin ilgili kurumları, kaymakamlığımızla birlikte çalışıyoruz. Vatandaşımızın hiçbir sıkıntısı kalmayıncaya kadar sorunların tamamı çözülünceye kadar burada onlara destek olmaya, onlarla beraber olmaya devam edeceğiz.”

Can Kulağı Platformu aracılığıyla öğrencilere de mont ve bot gibi yardımların da sürdüğünü dile getiren Başkan Gürbüz, “Can Kulağı ekiplerimiz aracılığıyla destek oluyoruz. Okula giden çocuklarımızın kışlık bot, mont ihtiyaçları, kışlık kabanlarının karşılanması konusunda da büyük bir çaba içerisinde. Hamdolsun hazırlıklarımızı yaptık, imkanlarımız var ve vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Yeter ki ulaşamadığımız ya da bize ulaşamayan vatandaşlarımızla ilgili bize ihbarda bulunulsun. Biz sokak sokak, mahalle mahalle gezeceğiz ve onlara mutlaka ulaşıp ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız.

İzmir, İstanbul, Ankara ve yurt dışındaki derneklerinizle koordineli çalışıyoruz. STK’larımızın Elbistan'da çok büyük bir desteği var. Belediye olarak da bu anlamda ciddi bir koordinasyon sağlıyoruz. Asrın felaketini biz asrın kardeşliği ile yendik diyebilirim. Türkiye'nin hemen hemen her kentinden buraya akın akın insanlar geldi ve çok büyük destekler verdiler. Hala o destekleri yapıyorlar, yanımızdalar, bunu hissettiriyorlar. Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde bize bu sene de odun geldi. Balıkesir Büyükşehir’imizden gıda anlamında çok büyük destekler geldi. 85 milyon insanımızın emeğini, yakınlığını ve kardeşliğini hissettik biz” şeklinde konuştu.

16 Ara 2023 - 18:51 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel