AK Parti, Kahramanmaraş dahil 6 ilde yenilenmeye mi gidiyor?

Türkiye Gazetesi’nden Emrah Özcan, AK Parti’nin, deprem bölgesinde Kahramanmaraş dahil 6 ilin belediye başkanını yeniden aday göstermeyeceği yönünde bir planlama içerisinde olduğunu yazdı.

 

Yerel seçimlere yaklaşılırken AK Parti çalışmalarını hızlandırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 14 Mayıs’ta olduğu gibi yerel seçimlerde de büyük bir değişime gitmesi bekleniyor. Özellikle deprem bölgesinde köklü bir yenilenme gündemde olduğu belirtilirken Türkiye Gazetesi’nden Emrah Özcan, Erdoğan’ın, AK Parti yönetimindeki Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Elâzığ, Kilis ve Şanlıurfa’da mevcut belediye başkanlarını tekrar aday göstermeye sıcak bakmadığı iddiasını gündeme taşıdı.

Özcan’ın haberine göre; temayül ve anket çalışmalarından da bazı deprem bölgesi illerinde değişim sonucu çıktığı, genel merkez yönetiminin yaraların hızlı şekilde sarılması için bölgede yenilenmenin iyi olacağını vurguladığı belirtiliyor. Öte yandan, bölgede yapılan ilk anketlerle güncel anketlerin karşılaştırılacağı ve kararın buna göre verileceği söyleniyor.

Genel görüş, bu illerdeki başkanların önemli kısmının değiştirilmesi yönünde olduğunu belirten Özcan, Erdoğan’ın bölge için özel bir çalışma yürüttüğü bilgisini de kamuoyu ile paylaştı. Erdoğan’ın, yeni isimler için ince eleyip sık dokuduğuna işaret eden Özcan, aday gösterilecek kişilerde öncelikle yönetim tecrübesi ve empati özelliği arandığının da altını çizdi.

 Özcan, haberinde; “Çözüm odaklı bakabilen, depremzedelerin dertleriyle hemhâl olabilecek tevazu sahibi kişilerin aday yapılması planlanıyor. Adayların, halkçı ve hizmet odaklı çalışabilecek kişiler olmasına da dikkat edilecek” ifadelerini kullandı.

16 Ara 2023 - 11:00 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel