Seçil Erzan vakası farklı bir şekilde Elbistan’ da yaşandı

Elbistan’da bir özel banka personelinin, müşterilerin bilgisi olmadan hesaplarında yaptığı giriş çıkışlar sonucu yaklaşık 50 milyon lira parayı farklı hesaplara aktardığı iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.  

Türkiye, ‘Fatih Terim Fonu’ olarak gündemden düşmeyen, aralarında futbol dünyasının yakından tanıdığı Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan gibi isimlerin dolandırıldığı bankacı Seçil Erzan vakasını konuşurken; bu kez de Elbistan’da farklı bir şekilde yapılan işlemler ile bezer bir durum ortaya çıktı.

 Bir özel bankanın Elbistan şubesinde görev yapan C.B.’nin, özellikle yurtdışında yaşayan banka müşterilerinin hesabından, kendisi ve başkalarına ait hesaplara yaklaşık 50 milyon TL para aktardığı iddia edildi. Uzun süredir devam eden bu durumun, bir müşterinin hesaplarını kontrol etmesi sonucunda ortaya çıktığı öğrenildi. Müşterinin şikayeti üzerine banka genel merkezi tarafından olayı araştırmak için çok sayıda müfettiş görevlendirildi. Olayın yargıya taşınmasıyla birlikte de C.B. hakkında soruşturma başlatıldı. C.B., Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda polis ekiplerince gözaltına alındı.

Emniyette sorgusu süren banka personelinin, işlemlerinin ardından Elbistan Adliyesi’ne sevk edileceği öğrenildi.

15 Ara 2023 - 11:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel