Sadettin Genç, mahallesine hizmet yolunda ikinci dönemine talip oldu

Elbistan’a bağlı Güvercinlik Mahalle muhtarı Sadettin Genç, mahallesine hizmet yolunda ikinci döneme talip olduğunu açıkladı.

Sadettin Genç, mahallesine hizmet yolunda ikinci dönemine talip oldu
Haber albümü için resme tıklayın

 

2019 yılından bu yana yaptığı çalışmalar aktif kişiliği ve girişimciliği ile ön plana çıkan muhtar Genç, “24 saat zaman kavramı gözetmeksizin mahalleme hizmet ederek problemleri hızlı bir şekilde çözüme kavuşturma ve her türlü konunun gerçekten sonuçlandırılmasına kadar takipçisi olmayı sürdüreceğim” dedi.

Elbistan’ın kırsal mahallelerinden Güvercinlik’in muhtarı Sadettin Genç, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde yeniden göreve talip oldu.

Yaklaşık 5 yıllık görev süresi boyunca mahallesinin huzur başkenti olmasının yanında hareketli ve dinamik yapısıyla Güvercinlik halkının her türlü ihtiyaç, sorun ve problemlerinde direkt olarak sorumluluk alıp sonuna kadar takip edeceğini söyleyen Genç, “Görev sürem boyunca Güvercinlik’in bir hizmet eri olarak içme suyu sorunu taziye evi düzenlenmesi, yazlık taziye alanı mezarlık düzenlemesi, park alanı çalışmaları gibi birçok çalışmayı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah yeni dönemde de mahalle halkımın teveccühü ile özveri, fedakarlık emek ve gayretle Güvercinlik için var gücümle çalışacağım.

6 Şubat depreminden sonra geçirdiğimiz zor zamanlar başta olmak üzere mahalle insanının rahatı ve mahallenin menfaatleri için gece gündüz demeden koşturdum. Güvercinlik’te oluşturduğumuz mahalle kültürünün huzurunun devamı ve sadece altyapı ya da üstyapı değil mahallenin toplumsal kültürel geleneksel ve sosyolojik ihtiyaçları içinde tüm gücüyle emek vereceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Muhtarlık döneminde başlatılan parke taşı çalışmalarının yüzde 70 oranında tamamlandığını kalan kısmın da şubat ayında bitirilmesinin hedeflendiğini hatırlatan muhtar Sadettin Genç, “Yerel yönetimin ve mülki idarenin vatandaşa halka ve mahalleye yansıyan dokunan en küçük birimi ve en son basamağı olan muhtarlık görevini, azalar ve ihtiyar heyeti ile birlikte mahallenin geleneksel ve kültürel büyükleri olan hayat tecrübesine sahip akil insanlarımızla, büyüklerimizle istişareleri ile fikirleri ile hep birlikte el ele vererek dayanışma içerisinde çok daha güzel hizmetler yaparak mahallemizi örnek gösterilecek bir noktaya elbirliğiyle taşıyacağımıza inanıyorum. Çıkmış olduğum bu yolda tüm mahalle halkımın desteğine talibim” ifadelerini kullandı.

14 Ara 2023 - 16:09 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel