‘Can Kulağı’ yaraları sarmaya devam ediyor

Elbistan Belediyesi öncülüğünde tüm sivil toplum kuruluşlarının tek çatı altında birleştiği Can Kulağı Platformu, yardım çalışmaları ile kentteki dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin yaralarını sarmaya ve kalplerine dokunmaya devam ediyor.

‘Can Kulağı’ yaraları sarmaya devam ediyor
Haber albümü için resme tıklayın

Yaklaşık 5 yıl önce Elbistan Belediyesi’nin girişimleri ile tüm sivil toplum kuruluşlarının yardım faaliyetlerinde etkinliği sağlamak ve kapsama alanını artırmak için kurulan Can Kulağı Platformu, Can gıdanın yanı sıra giyim ve kırtasiye destekleri ile çalışmalarını sürdürüyor.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Can Kulağı Platformu’nun ‘devlet millet içindir’ kavramını yaşatmayı en büyük şiar edindiğini söyledi.

Başkan Gürbüz, “Platformumuzun merkezi, depremle beraber burası yardım üssüne dönüştü. Gıdadan ilaca, kıyafetten yakacağa varıncaya kadar vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarının dağıtıldığı bir merkez haline geldi. Günlük 100 ailenin giyim ihtiyaçlarının karşılanması okulda çocukların kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması, yakacak ihtiyacı olan ailelerimizin odun kömür taleplerinin karşılanması. 2019 yılından bugüne gelinceye kadar hem pandemide hem depremden önce hem de depremden sonraya kadar arkadaşlarımız çaba gösteriyor. Gönüllü arkadaşlarımızı ve iyi insanları kutluyorum” şeklinde konuştu.

14 Ara 2023 - 16:02 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel