‘Yüreğimde Filistin’ yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Elbistan Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) bünyesinde Filistin'de yaşananlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği ‘Yüreğimde Filistin’ adlı resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

‘Yüreğimde Filistin’ yarışmasında ödüller sahiplerini buldu
‘Yüreğimde Filistin’ yarışmasında ödüller sahiplerini buldu
+5
Haber albümü için resme tıklayın

‘Yüreğimde Filistin’ adlı resim yarışması ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde düzenlendi. Öğrencilerin Gazze’de yaşanan dramı ve Türk halkının Filistin halkı ile olan dayanışmasını anlattığı resimler, jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda; ilkokul kategorisinde TOKİ Şehit Er Levent Kuşoğlu İlkokulu öğrencisi Ragad İskef birinci oldu. Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu öğrencisi Nehir Akpınar ikinci, TOKİ Şehit Er Levent Kuşoğlu İlkokulu öğrencisi Emir Tuğra Yüksel de üçüncü oldu.

Ortaokul kategorisinde ise birinciliği Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Melike Kaya elde etti. Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulu öğrencisi Hümeyra Sultan Çetin ikinci, Şeker Ortaokulu öğrencisi Münire Genç de üçüncü oldu.

Lise kategorisinde de Elbistan Anadolu Lisesi öğrencisi Handenur Binbuğa birinci, Akşemseddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Naime Meşe ikinci ve Özel Yıldız Lisesi öğrencisi Halide Sarıçiçek de üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Elbistan Bilim Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) düzenlenen törenle verildi. Törene, Kaymakam Refiki Abdullah Melikoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Bayazıt, Türk Eğitim-Sen Elbistan İlçe Başkanı İsmail Gündoğar, BİLSEM Müdürü Mehmet Turaç, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını BİLSEM Müdürü Mehmet Turaç yaptı.

Turaç, yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, “Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak istedik. ‘Yüreğimde Filistin’ temasıyla ödüllü resim yarışması düzenledik. Çocuklarımız, Filistin ve Filistin halkının özgürlük mücadelesini ana tema aldılar. Gerçekten çok güzel eserler hazırlamışlar. Kalplerinin oradaki akranları ve Filistin halkıyla bir attığını göstermişler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra ödül törenine geçildi. Kaymakam Refiki Abdullah Melikoğlu da; öğrencileri kutladı.

14 Ara 2023 - 13:15 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel