Vali Ünlüer: “Konutların önemli bir kısmını teslim edeceğiz”

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Afşin’de depremzedeler için inşa edilen kalıcı konut sahasında incelemelerde bulundu.

Vali Ünlüer: “Konutların önemli bir kısmını teslim edeceğiz”
Vali Ünlüer: “Konutların önemli bir kısmını teslim edeceğiz”
Haber albümü için resme tıklayın

 

Vali Ünlüler, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’le birlikte Gerger Mahallesi’nde TOKİ tarafından depremzedeler için inşası süren kalıcı konutların inşaatında incelemelerde bulundu.

 Vali Ünlüler, inceleme öncesinde projelerin yüklenici firmalarının yetkililerinden brifing aldı. İnşaat alanında da incelemelerde bulunan Vali Ünlüler, tamamlanan örnek daireyi de yerinde gördü.

İnceleme sonrasında değerlendirme yapan Vali Mükerrem Ünlüer, kalıcı konutların belirlenen süre içinde teslimi noktasında çalışıldığını söyledi.

Vali Ünlüer, firma yetkililerinin aktardığı bilgilere göre, 3 bin 185 konutun yapımında son aşamaya gelindiğini TOKİ Konutlarının önemli bir kısmının yılsonuna kadar teslim edilmesinin planlandığını söyledi.

 

Elbistan’da da teslimatlar için gün sayılıyor

 

Elbistan’da, asrın felaketi sonrasında depremzedeler için inşasına başlanan kalıcı konutlar ve köy evleriyle ilgili çalışmalar büyük hızla devam ediyor. İlçeye bağlı Karaelbistan Mahallesi’nde etaplar halinde depreme dayanıklı olarak inşa edilen kalıcı konutların bir kısmı teslim aşamasına geldi. Çevre düzenlemesi ve son rötuşların yapıldığı konutların önümüzdeki günlerde hak sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor. Elbistan’da aralık ayı sonu itibariyle ise teslim edilmesi planlanan konut sayısı henüz netlik kazanmadı. Bu rakamın 1000’in üzerine çıkması hedefleniyor.

13 Ara 2023 - 17:10 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel