İlk sırayı deprem, ikinci sırayı ise Elbistan aldı

Dünyanın en büyük arama motoru Google tarafından paylaşılan arama trendleri listesinde, Türkiye’de ilk sırayı deprem alırken Elbistan nerede sorusu ise ikinci sıraya yerleşti.

Dünyanın en büyük arama motoru Google 2023 yılının en çok aranan kelimeleri listesini paylaştı. Her yıl dünya çapında yapılan öne çıkan aramaları paylaşan Google, bu yıl sonunda da yılın trend olan aramalarını açıkladı. Hem Türkiye’de hem de dünya çapında açıklanan 2023 Yılı Arama Trendleri’ne ek olarak Google Arama’nın 25. Yıl dönümü dolayısıyla dünya genelinde 25 yıla yayılan popüler arama trendleri kullanıcılarla paylaşıldı.

Türkiye'nin 2023 Yılının Arama Trendleri listelerinde öne çıkanlar ise şubat ayında yaşanan deprem felaketi ve mayıs ayında yapılan Genel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri oldu.

Arama motoruna yazılan ‘Nerede?’ başlığında ise ilk sırada ‘deprem nerede oldu?’ sorusunun cevabı arandı.

İkinci sırayı ise, 6 Şubat’taki depremlerin ikincisinin merkez üssü Elbistan aldı. Daha önceden yapılan röportajlarda ülke sanılan Elbistan, asrın felaketinin ardından ülke genelindeki internet kullanıcılarının merak ettiği yerlerin başında geldi.

‘Nerenin plakası?’ şeklindeki aramada ise Kahramanmaraş’ın plaka kodu olan ‘46’ sekizinci sırada yer buldu.

13 Ara 2023 - 17:07 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel