Aday adayı Yeliz Coşkun Tapan: “Bir şey değişecek her şey değişecek”

AK Parti’den Elbistan Belediye Başkan aday adaylığını duyuran Yeliz Coşkun Tapan, ‘yeni Elbistan vizyonu’ ile yola çıktığını ve ilk kadın belediye başkanı olarak Elbistan’ı geleceğe taşımak istediğini söyledi.

 

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Elbistan’ın şehrül eminliği için kolları sıvayan 2 kadın aday adayından biri olan Yeliz Coşkun Tapan, belediyecilik ve yöneticilikte edindiği 25 yıllık tecrübesini ata ocağı Elbistan’a hizmet yolunda kullanmak istediğini vurguladı.

‘En büyük sevdam’ dediği Elbistan’a, kadim tarihinin yüklediği misyon bilinciyle hak ettiği değeri ve vizyonu kazandırmayı amaçladığının altını çizen Tapan, “25 yıllık belediyecilik ve yöneticilik bilgi donanım ve tecrübemi yeni Elbistan için sizlerle el ele vererek hizmet yolunda kullanmak istiyorum. Artık Elbistan’ın yeni vizyonunda bir şey değişsin her şey değişsin” ifadelerini kullandı.

Elbistan tarihinde bir ilke imza atacağıyla ilgili inancının tam olduğunu dile getiren Tapan, “Türkiye Yüzyılına kadın belediye başkanıyla adım atmamızın önünde hiçbir engel bulunmadığı düşüncesindeyim. Şehrül emini olmanın yanında; kıymetli hemşerilerimin beni kardeşi, ablası ve annesi gibi görebileceğini vurgulamak isterim. Kadın eliyle, anne şefkatiyle Elbistan’ımız için kurduğumuz tüm hayalleri gerçeğe dönüştürmenin gayreti içinde olacağım. Elbistan’da hizmet bayrağının çıtasını zirveye taşıyarak hep ileriyi hedefleyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Yeliz Coşkun Tapan kimdir?

 

Yeliz Coşkun Tapan, Elbistan’da doğru. İlk, ortaokul, lise ve ön lisans eğitimini Elbistan’da tamamladı. Daha sonra İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Eğitimine yurtdışında devam eden Tapan, İsviçre Bern Üniversitesi Aile Danışmanlığı Psikoloji Bölümü’nü bitirdi. Sırasıyla; Akbayır Belediyesi muhasebe, Elbistan Belediyesi imar müdürlüğü, Adana Büyükşehir Belediyesi İmar Uygulama Şube Müdürü-Ruhsat Denetim Şube Müdürü başta olmak üzere birçok şube ve başkanlığın müdürlüklerinde ve ihale komisyonlarının başkan ve üyeliklerinde görev aldı. Konya Ereğli Belediyesi’nde proje uzmanı, Kilis Belediyesi’nde projelerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görevlendirildi. Birleşmiş Miletler Kalkınma Programı, Danimarka Mülteci Konseyi, Alman Uluslararası İşbirliği ve UNICEF’e sosyal projeler hazırlayıp uygulamasında bulundu. Adana Kırmızı Et Üreticileri Birliği kuruculuğu ve başkanlığı, Tekniker ve Yüksek Teknikerler Akdeniz Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge başkanlığı ile birçok yardım derneklerinde faaliyet gösterdi.

 

13 Ara 2023 - 17:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel