15 yıldır kapalı olan okulun tadilatını hayırsever işadamı üstlendi

Elbistan’a bağlı Sevdilli Mahallesi’nde öğrenci sayısının yetersizliği nedeniyle yaklaşık 15 yıldır kapalı olan ilkokul binasının tadilatını hayırsever işadamı İbrahim Usta üstlendi.

15 yıldır kapalı olan okulun tadilatını hayırsever işadamı üstlendi
15 yıldır kapalı olan okulun tadilatını hayırsever işadamı üstlendi
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan ilçe merkezine en uzak mahallelerden olan Sevdilli’deki Bektaş Özbek İlkokulu, öğrenci sayısındaki düşüş nedeniyle yaklaşık 15 yıl önce eğitime kapatıldı. Aradan geçen süre içerisinde okul binasında yıpranmalar meydana geldi. Okul binasının tekrar açılması amacıyla hayırsever işadamı İbrahim Usta devreye girdi. Usta, okul binasının kapsamlı tadilat ve onarımını üstlenmeye karar verdi. Gerekli resmi prosedürlerin tamamlanmasının ardından Bektaş Özbek İlkokulu’nun onarımı için Kahramanmaraş Valiliği’nde protokol imzalandı.

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer’in de katıldığı törende; eğitime önemli bir destek sunacak protokole imzayı Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Karaman ve hayırsever işadamı İbrahim Usta attı.

Vali Ünlüer, ‘Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası’ kapsamında hayata geçirilecek çalışmanın önemine değinerek hayırsever işadamı İbrahim Usta’ya, eğitime vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.

İşadamı İbrahim Usta ise, Sevdilli Mahallesi’nde sosyal, kültürel ve eğitimle ilgili alanlarda katkı sunmayı amaçladığını söyledi.

Okul binasının tadilatına en kısa sürede başlamayı hedeflediklerini belirten Usta, “Okulumuzu komple yenilemeyi planlıyoruz. Okulumuzun ismini değiştirmeyeceğiz. Okulumuzun adı Bektaş Özbek İlkokulu olarak kalacak. Bundan sonraki süreçte de mahallemize eğitim başta olmak üzere birçok alanda katkı sunmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

13 Ara 2023 - 16:58 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel