Yağış sonrasında sınıfta kalan KASKİ: “Çalışmalarımız sürüyor”

Elbistan’da, hafta sonu etkili olan yağış sonrasında altyapıda yaşanan sorunlar nedeniyle vatandaşların eleştirdiği kurumların başında gelen KASKİ Genel Müdürlüğü, “Çalışmalarımız aralıksız sürüyor” paylaşımında bulundu.

Yağış sonrasında sınıfta kalan KASKİ: “Çalışmalarımız sürüyor”
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da hafta sonu etkili olan şiddetli yağış, çeşitli olumsuzlukları da beraberinde getirmişti. Şehrin büyük bölümünde cadde ve sokaklar göle dönerken; sanayi sitesinin bir kısmında da benzer manzaralar yaşanmıştı. İşyerleri su ile dolarken bazı araçlar da suda mahsur kalmıştı. Kent genelindeki mazgal ve yağmur suyu hatlarının yetersizliği ve bakımsızlığı sonucu bu olumsuzlukların yaşandığını belirten vatandaşlar ise, Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü’ne (KASKİ) tepki göstermişti.

KASKİ’nin sınıfta kaldığını ifade eden vatandaşlar ve esnaflar, her yağmurdan sonra benzer manzaralarla karşı karşıya olduklarını hatırlatmışlardı.

KASKİ Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise, ‘Ekiplerimiz şehrimizin tamamında altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor’ dedi.

KASKİ’nin paylaşımında; “Bu kapsamda şehir merkezi ve muhtelif mahallelerimizde; içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları bakım onarım çalışmaları mazgal ve ızgara açma çalışmalarına da 7/24 devam ediyor” ifadeleri kullanıldı.

13 Ara 2023 - 16:56 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel