Yetim ve öksüz çocuklar için anlamlı program

Elbistan Şehit İsrafil Kargı İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından asrın felaketi ile daha öncesinde anne ya da babasını kaybeden yetim ve öksüz çocuklara özel bir program düzenlendi.

Büyütmek için resme tıklayın

Şehit İsrafil Kargı İlkokulu Okul Aile Birliği, okulda eğitim gören yetim ve öksüz öğrencilere yönelik anlamlı bir etkinliğe imza attı. 6 Şubat’taki asrın felaketinde ve öncesinde anne veya babasını kaybeden 17 yetim ve öksüz çocuğun misafir edildiği program, duygusal anlara sahne oldu.

Anne ve baba şefkatinin yansıtılmaya çalışıldığı programda öğrenciler, servisle alınarak etkinliğin gerçekleştirileceği mekana getirildi. Okul Müdürü Yusuf Özdemir, Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Tacar ve üyeler, etkinlik boyunca çocuklarla yakından ilgilendi. Çocukların, güzel vakit geçirebilmeleri için her şeyin düşünüldüğü program, 1500’er liralık alışveriş çeki ve oyuncak dağıtımıyla sona erdi.

Şehit İsrafil Kargı İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Tacar, etkinlikle ilgili yaptığı değerlendirmede yetim ve öksüz çocukların gülümsemelerine vesile olmak istediklerini söyledi.

Programın düzenlenmesine katkı sunan ilçedeki ve il dışındaki hayırseverlere de teşekkür eden Tacar, “Yetim ve öksüz yavrularımızın anne ve baba özlemlerini bir nebze olsun dindirmek istedik. Deprem öncesi ve sonrasında yetim ve öksüz bıraktığı evlatlarımız bizlere emanet. Onların hayata tutunma çabalarında her zaman yanlarında olacağız. Çocuklarımızın mutluluğuna ve tebessümüne ortak olmak bizler için en güzel duyguydu. Hepsini gözlerinden öpüyoruz. Bu yavrularımız için özel anların yaşanmasına katkı sunan hayırseverlerimize de şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Okul Müdürü Yusuf Özdemir de, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Çocuklar, programın ardından tekrar servisle evlerine bırakıldı.

 

12 Ara 2023 - 16:59 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel