Elbistan’da Türk Okçuluk Toyu düzenlendi

Elbistan Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluk Toyu, okçuluk sporuna gönül veren 3 kuşağı buluşturdu.

Elbistan’da Türk Okçuluk Toyu düzenlendi
Elbistan’da Türk Okçuluk Toyu düzenlendi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Gençlik Merkezi, binlerce yıllık tarihimizin en önemli miraslarından biri ve savaş sanatı olan geleneksel Türk okçuluğu ile ilgili olarak özel bir turnuva düzenledi. Geleneksel Türk Okçuluk Toyu, 3 kuşaktan bu ata sporuna gönül verenleri bir araya getirdi. Türk Okçuluk Toyu, ata-oğul sıralaması ile başladı. Daha sonra yaylarını geren sporcular, hedeflerini 12’den vurmak için oklarını fırlattı. Okçular, toyda dereceye girmek için tüm maharetlerini ortaya koydu. Toy sonunda dereceye giren sporculara kupaları verildi.

Elbistan Gençlik Merkezi Müdürü Enes Özeren, binlerce yıllık tarihimizde önemli bir yer tutan Geleneksel Türk Okçuluğu’nu genç nesle tanıtma ve sevdirme amacını taşıdıklarını söyledi.

Geleneksel Türk Okçuluk Toyu’nun da bu amaç doğrultusunda gerçekleştirildiğini anlatan Özeren, “Gençlerimizi ve çocuklarımızı, günümüzün spor branşlarının yanında ata sporumuz okçulukla ilgili de yönlendirmeye çalışıyoruz. Bu toyumuza katkı sunan Elbistan Alplik Okulu ve Okçuluk Kulübü’ne teşekkür ediyoruz. Dereceye giren ve katılan tüm sporcularımızı kutluyorum” dedi.

Elbistan Alplik Okulu ve Okçuluk Kulübü Başkanı Halil Kozanoğlu da; Geleneksel Türk Okçuluk sporuyla ilgili her çalışmada yer aldıklarını ve ilçe dışındaki turnuvalarda da Elbistanlı sporcuların yer almasına gayret ettiklerini dile getirdi.

12 Ara 2023 - 16:56 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel