Büyükşehir Belediyesi 28 branşta 73 personel alacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin birimlerinde istihdam edilmek üzere AKBEL A.Ş. tarafından 73 personel alımı yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda; bahçıvan, bazalt kaplamacı, iş makinesi operatörü, budamacı, demirci, duvarcı, elektrik teknikeri, büro personeli, elektronik haberleşme, lastik tamircisi, kaynakçı, makine teknikeri, otobüs şoförü, otomotiv elektrikçisi ve güvenlik görevlisi gibi 28 branşta personel alımı yapılacağı belirtildi. Toplam 73 personelin, 10’unun silahlı güvenlik görevlisi ve 12’sinin de otobüs şoförü olacağı bilgisine yer verildi.

İş başvurusunda bulunacakların; vardiya sistemine göre çalışmasına engel, sağlık vb. sorunlarının olmaması, görev yapacağı yerde ikamet etmeyi kabul etmesi, Kahramanmaraş nüfusuna (ilçeler dâhil) kayıtlı olması gerekiyor.

Başvurulan ve belge şartı olan ünvana göre; gerekli olan öğrenim, silahlı özel güvenlik kartı, ehliyet, psikoteknik, src, operatörlük, ustalık ve mesleki yeterlilik belgelerinden birine veya birkaçına sahip olması isteniyor.

Başvuru şartlarını taşıyan adayların 11-17 Aralık 2023 tarihleri arasında kurumun internet adresi üzerinden online başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvurusu kabul edilen ve sınava tabi tutulacak adaylar, web sitesinde ilan edilecek.

12 Ara 2023 - 16:51 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel