Adnan Babaoğlu, Yunus Emre Mahallesi’nde yeniden göreve talip oldu

4 dönemdir Yunus Emre Mahallesi’nde muhtarlık yapan Adnan Babaoğlu, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde yeniden göreve talip dolduğunu açıkladı.

Elbistan’da, 6 Şubat’taki asrın felaketinde en büyük yıkımın yaşandığı mahallelerden biri olan Yunus Emre Mahallesi’nde 2004 yılından beri muhtarlık görevini sürdüren Adnan Babaoğlu, 5.dönem için de ipi göğüslemek için adaylığını duyurdu.

Karış karış bildiği mahallesinin her bir ferdiyle aile sıcaklığı oluşturmaya çalıştığını belirten Babaoğlu, “Mahalle halkımızın güveni ve desteği, benim de 20 yıllık tecrübemle çıktığım bu yolda Yunus Emre Mahallesi’nin yeniden ayağa kalkmasına katkı sunmak için tekrar aday oldum.

6 Şubat depreminde en çok hasar alan mahallelerden biriyiz. Bu zor süreçte mahalle halkımızın yanında bir muhtar değil hizmetkar oldum. Ve bundan sonra da olmaya devam edeceğim. Mahallemizi hep birlikte eski günlerinde geri döndürmek için el birliği ile çalışacağız” dedi.

2004 yılında muhtarlık mührünü teslim alarak Yunus Emre’ye birçok hizmetin getirilmesi noktasında çalışmalara imza attığını belirten Babaoğlu, şöyle devam etti:

“35 yıldır yaşadığım Yunus Emre Mahallesi’nde 32 yıldır da esnaflık yapıyorum. Görev yaptığım 20 yıl içinde kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla iç içe olarak mahallemize hizmet getirmenin gayretinde oldum. Mahalle halkımızdan aldığım güçle de ihtiyaçların tamamına yakınını yerine getirdik. İnşallah bundan sonra da aynı doğrultuda hizmet için bayrağı taşıyacağız.

Mahalle halkımızın teveccühüne layık olarak ve çalışarak Yunus Emre’ye Aladdin Sabiha Yener Sağlık Ocağı, Şeker Ortaokulu, Ehli Beyt Cami arsasının alınarak inşaatının yapımı olmak üzere mahallemizdeki park alanlarının yapımı ve halk otobüsü güzergahlarının yeni yerler eklenerek büyütülmesi, sokak aydınlatmalarının artırılması, engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye verilmesi gibi birçok hizmete vesile olduk. Bundan sonra da mahallemize yenilikleri ve daha güzel hizmetleri kazandırmak için mahalle sakinlerimizin desteği ile yeniden aday oldum.”

10 Ara 2023 - 12:03 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel