Horuz: “Eserinizle gurur duyun!”

Elbistan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Salih Horuz, yağış sonrasında kent oluşan manzaranın, kentin altyapısının çöktüğünün ispatı olduğunu belirterek, “Her yağmurdan sonra bu filmi başa sarıp izlemeye mahkum bırakanları piste bekliyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir ve Elbistan Belediyesi’ni eleştiren Horuz, “Hayrettin Güngör ve Mehmet Gürbüz, eserinizle gurur duyun” dedi.
Elbistan’da etkili olan sağanak, günlük hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Göle dönen sanayi sitesinde ise araçlar ve dükkanlar su içinde kaldı.
Bağımsız Belediye Başkan Adayı Salih Horuz, altyapıdaki yetersizlik ve ilgisizlik nedeniyle her yağmurun ardından benzer görüntülerin yaşandığını söyledi.
Bu durumu, yerel yönetimlerin beceriksizliğinin göstergesi olarak nitelendiren Horuz, ‘Mehmet Gürbüz ve Hayrettin Güngör, reklama ayırdığı zamanı ve bütçeyi altyapıya harcasaydı Elbistanlı bu çileyi çekmezdi” şeklinde konuştu.
Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ün ‘Elbistan suya dokunan şehir olacak’ söyleminin gereceğe dönüştüğünü dile getiren Horuz, “Gölümüz tamam bir de şelalemiz olsaydı keşke” ifadesini kullandı.
Vatandaşın sorunlarla tek başına bırakıldığını anlatan Elbistan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Salih Horuz, “Elbistan’ın kanayan yarasına yıllardır pansuman yaptınız. Artık sökük yama tutmuyor. Delik büyük yama ise küçük. Bu mu sizin memleket sevdanız? Şehrin dört bir yanında yaşanan mağduriyet sizin eseriniz. İş işten geçtikten sonra sosyal medyadan ‘teyakkuzdayız’ demeniz de kurtaramayacak sizi. Sizi pistlerde göremiyoruz ama sanal alemde göz boyama ustalığında elinize kimse su dökemez. Görmezden geldiğiniz, sorunlarına kulak tıkadığınız, sorun yumağı içinde bıraktığınız halkın tokadı 31Mart’ta yüzünüze inecek” ifadelerini kullandı.
Horuz, son olarak, “Lafla yüzdürmeye çalıştığınız peynir geminiz, göle gönen Elbistan sokaklarında battı. Bu sizin ayıbınız. Elbistan’ı kaderine terk ettiniz. Bunu sağır sultan bile duydu” şeklinde konuştu.

09 Ara 2023 - 22:06 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel