Filistin’e yardım için seferber oldular

Elbistan Ortaokulu’nda başlatılan yardım kampanyasında toplanan para, İsrail’in saldırıları nedeniyle zor günlerden geçen Filistin halkının yaralarına merhem olacak.

Büyütmek için resme tıklayınİsrail’in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik gerçekleştirdiği yoğun saldırılarda çoğunluğu çocuk olmak üzere yaklaşık 20 bin Filistinli hayatını kaybetti. Bombalar altına yaşam mücadelesi veren ve zor günlerden geçen Filistin’e destek olma adına Elbistan Ortaokulu’nda yardım kampanyası düzenlendi. Kampanyaya Şehit Kamil Topal Ortaokulu da destek oldu. Öğrenciler harçlıkları ile veliler ve öğretmenler de ayrıca bağışta bulundu. Yardım kampanyası sonrasında 65 bin lira para toplandı.
Kampanyada toplanan para, Filistin’deki mazlumlara ulaştırılmak üzere Elbistan Ortaokulu Müdürü Bekir Sayın tarafından İHH İnsani Yardım Vakfı Elbistan Temsilcisi Yusuf Bolat’a teslim edildi.
Okul müdürü Sayın, kampanyaya destek veren tüm öğrenci, idareci, öğretmen ve velilere teşekkür etti.
Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Şehit Kamil Topal Ortaokulu ailesine de teşekkür eden Sayın, Filistin ve özellikle de Gazze halkının yaralarına bir nebze de olsa merhem olmayı amaçladıklarını belirtti.
Sayın, “Filistinli kardeşlerimize yardım elini uzatan tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimizden Allah razı olsun” dedi.
İHH İnsani Yardım Vakfı Elbistan Temsilcisi Yusuf Bolat da; kampanyada emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

09 Ara 2023 - 21:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel