Şiddetli yağış hayatı felç etti, araçlar suya gömüldü

Metrekareye 60 kilogram yağış düşen Elbistan’da, dereler coştu; sanayi sitesinde araçlar suya gömülürken, caddeler ve sokaklar da göle döndü. Sanayi esnafı, işyerlerini bile açamazken; tamir için bırakılan araçlar da suda mahsur kaldı.

Şiddetli yağış hayatı felç etti, araçlar suya gömüldü
Şiddetli yağış hayatı felç etti, araçlar suya gömüldü
+7
Video için play'e tıklayın

Caddeler ve sokaklar adeta göle dönerken, trafikte aksamalar yaşandı. Büyük çaplı su birikintileri, araçların ilerleyişini zorlaştırdı. Çukurları fark etmeyen bazı sürücülerin araçlarında hasar meydana geldi. Birçok cadde ve sokakta benzer manzaralar yaşanırken, bazı esnaflar da işyerlerine su dolmaması için uzun uğraş verdi.

Şiddetli yağış hayatı felç etti, araçlar suya gömüldü

Şiddetli yağış hayatı felç etti, araçlar suya gömüldüŞiddetli yağışın en fazla etkilediği yerlerden biri ise sanayi sitesi oldu. Sabah saatlerinde işyerlerini açmaya giden esnaflar, beklenmedik manzara ile karşılaştı. Sanayi sitesinin büyük bölümünde caddeler adeta göle döndü. Birçok yerde araçlar yaklaşık 40 santim derinlikteki suda mahsur kaldı. Bazı işyerlerini su basarken, esnaflar dükkanlarına giren suyu temizlemek için büyük uğraş verdi. Sanayi sitesinde, suda mahsur kalan yaklaşık 10 araç ise, iş makinesine bağlanan halatla kurtarıldı. Araçlarda ciddi çapta maddi hasar oluştu.
Şiddetli yağış hayatı felç etti, araçlar suya gömüldüEsnafların büyük mağduriyet yaşadığını belirten Mıhçı ve Ağır, “Menfezler su altında. Esnaflarımız perişan. Su giderleri tıkandı. Arabalar mahsur kaldı. Büyükşehir Belediyesi’nin buraya el atması gerekiyor. Burayla ilgili en az 40 kez dilekçe verdik. Esnafın zararı ziyanı ne olacak. Git gel yapa yapa usandık. Sesimizi duyun” ifadelerini kullandılar.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Elbistan’da kuvvetli sağanak yağışlı havanın yeni hafta boyunca da etkili olacağı tahmininde bulundu.

09 Ara 2023 - 20:59 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel