Tıraş: “Elbistan’ın ufkunu açacak projelerimizle geliyoruz”

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Ahmet Tıraş, göreve gelmesi halinde kentteki her kesimin yaşamına dokunacak ve şehrin geleceğini şekillendirecek projelerini açıkladı.

Tıraş: “Elbistan’ın ufkunu açacak projelerimizle geliyoruz”
Tıraş: “Elbistan’ın ufkunu açacak projelerimizle geliyoruz”
+34
Haber albümü için resme tıklayın

Tıraş; Elbistan’ı, kırsal kalkınma, sanayi-teknoloji iş birliği, kentsel dönüşüm, spor, eğitim-kültür ve turizm yatırımlarıyla önemli bir teknoloji odağı ve ticaret aksına dönüştürerek coğrafyanın çekim merkezi haline getireceklerini söyledi.

Depremin izlerini silerek, şehirdeki herkesin geleceğe güvenle bakacağı ve küllerinden doğan bir Elbistan hayali olduğunu vurgulayan aday adayı Tıraş, “Elbistan’ın bir evladı ve sizlerden biri olarak en zor günlerimizde şehrimize sahip çıkmak; kökleri Dulkadiroğlu’na uzanan kentimizde afetin yaralarını sarmak, şehrimizi yaşanabilir, gelişmiş ve güçlü şekilde ayağa kaldırmak için tecrübemiz, yüreğimiz, ekibimiz ve sizlerden aldığımız güçle göreve talibiz. Ayrımız gayrımız yok. Hoşgörü ve kardeşlik içerisinde gönül gönüle hep birlikte el ele güzel şehrimiz Elbistan’ı yeniden yaşam ve ekonominin baş şehri yapmaya geldik” dedi.

‘Bir bütün olarak Elbistan’ vurgusu yapan AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Ahmet Tıraş, Elbistan’ın, yeşil koridorları, yenilenebilir enerjisi, tarih, doğa ve kültürü ile dünya şehirleri ile yarışan kent kurgusunun yanında tarım ve hayvancılıkla ekonomik kaynakların potansiyelinin yüzde 100’ü harekete geçirilmiş bölgenin odak kenti olacağının altını çizdi.

Elbistan’ın potansiyelini harekete geçirmek için gerekli olan kıvılcımı ateşlediklerinin altını çizen Tıraş, “Elbistan’ı, potansiyellerini yeterince kullanamayan bir kent konumundan çıkarıp tarımda önemli bir teknoloji odağı, canlanan ticaret aksı, diğer şehirlerle kuracağı işbirliği ile geleceğe hazırlayacağız. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Elbistan’ımız, ayakları yere basan ve her biri olmazsa olmaz dediğimiz projelerimizi halkımızla paylaşıyoruz. Elbistan’ın umudu ve gücü var. Biz, bu umudu diri tutup, Elbistan sevdamızla şehrimizi yeniden yoğurarak şekillendirip yepyeni bir ufkun simgesi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Aday adayı Tıraş’ın projeleri ile ilgili detaylara, https://drive.google.com/file/d/1gkJqOsIMrj_aY-YiGzg4dBPAgQJvAkSK/view linkinden ulaşabilirsiniz.

08 Ara 2023 - 16:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel