AKOM’dan kuvvetli yağış uyarısı

Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), bugün başlayıp 9 Aralık Cumartesi günü akşam saatlerine kadar tüm ilçelerde etkili olması beklenen kuvvetli yağmur ve sağanak yağışa karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş’ı sarı kodla uyardı. Meteorolojinin tahminlerine göre, Elbistan’da önümüzdeki 5 gün boyunca yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bu tahminleri doğrultusunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nden de (AKOM) uyarı geldi.

AKOM, 8 Aralık Cuma günü (bugün) saat 15.00 civarında şehir genelinde kuvvetli yağmur ve sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

Kuvvetli sağanak yağışın 9 Aralık Cumartesi günü akşam saatlerine kadar devam etmesinin beklendiği vurgulanan açıklamada; meydana gelebilecek olası sel, su baskını ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

AKOM’un, kuvvetli yağışlar neticesinde meydana gelebilecek olası aksamalara mahal vermemek adına tüm önlemlerin aldığı ifade edilen açıklamada; ekiplerin teyakkuz halinde olduğu ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi’nden İtfaiye ekiplerine ve ALO 153’ten Afet Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) ulaşabilecekleri hatırlatıldı.

 

08 Ara 2023 - 15:21 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel