Oda başkanları, 2023’ün son istişare toplantısını yaptı

Elbistan’da faaliyet gösteren meslek odalarının başkanları ve temsilcileri; 2023’ün son istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Oda başkanları, 2023’ün son istişare toplantısını yaptı
Oda başkanları, 2023’ün son istişare toplantısını yaptı
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’daki meslek odası başkanlarının aylık olarak gerçekleştirdiği istişare toplantısı, Marangozlar Başkanı Mustafa Öztürk’ün ev sahipliğinde yapıldı.

2023’ün son toplantısında; 6 Şubat’taki asrın felaketinden sonraki 10 aylık süreç değerlendirildi. Daha önceki toplantılarda alınan kararlar ve Elbistan’ın yeniden ve hızlı bir şekilde toparlanmasını sağlayacak öneriler de gözden geçirildi.

Elbistan ekonomisini canlı tutmaya çalışan esnafların, gerek mesleki gerekse de deprem sonrasındaki inşa ve dönüşüm süreçlerinde karşılaştıkları sorunların da dile getirildiği toplantıda; kış mevsiminde konteyner işyerleri ve konteyner kentlerde olumsuzlukların önüne geçilmesi için kalıcı tedbirlerin hayata geçirilmesi istendi.

Rezerv Yapı Alanı’yla ilgili de net bir karar beklediklerini vurgulayan oda başkanları, “2023 yılını, çok ağır bedeller ödeyerek geride bırakmaya hazırlanıyoruz. 6 Şubat’ta yüzleştiğimiz asrın felaketi sonrasında birçok insanımızı kaybettik. Evlerimiz, işyerlerimiz yıkıldı ama umudumuzu kaybetmememiz gerekiyor. Şehrimizi, el birliği ile ayağa kaldırmanın mücadelesi içindeyiz. Depremin üzerinden 10 ay geçti. Elbistan’ın kaybedecek vakti yok. Özellikle Rezerv Yapı Alanıyla ilgili bilgi kirliliğinin ortadan kaldırılması şart” ifadelerini kullandılar.

Oda başkanları, 2024’ün Elbistan için yeni başlangıçlar getirmesi temennisi ile toplantıyı sonlandırdılar.

08 Ara 2023 - 15:15 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel