Nurhak Gençlik Merkezi inşaatına ilk kazma vuruldu

Nurhak’ta, Kahramanmaraş İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nce hayata geçirilen Gençlik Merkezi’nin temeline ilk kazma vuruldu.

Nurhak Gençlik Merkezi inşaatına ilk kazma vuruldu
Nurhak Gençlik Merkezi inşaatına ilk kazma vuruldu
Haber albümü için resme tıklayın

 

Nurhak Kaymakamı Oray Güven, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Servet Karaca ile birlikte kentte yapımına başlanan Gençlik Merkezi’nin inşaat sahasında incelemelerde bulundu.

Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Nurhak Kaymakamı Oray Güven, 420 m² kapalı alana sahip olacak Gençlik Merkezi’nin ilçede önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini söyledi.

150 günde tamamlanmasının hedeflenen Nurhak Gençlik Merkezi’nin, gençlik çalışmalarının yanı sıra birçok proje ve etkinliğe imza atacağına inandığını vurgulayan Kaymakam Güven, “Gençlik Merkezimizin yapımına başladık. Bu mekan, çocuklarımıza ve gençlerimize hem sıcak yuva hem de eğitimleri için destek olacak bir kompleks şeklinde hizmet verecek. Gençlik Merkezimiz, gençlerin sportif, sosyal, kültürel, sanatsal faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarını ilgileri ve istekleri doğrultusunda geçirebilmelerini sağlayacak şekilde dizayn edildi” dedi.

Kaymakam Güven, “Gençlerimizi ve çocuklarımızı kötü alışkanlıktan uzak tutmak, onların enerjilerini olumlu faaliyetlere yönlendirmek için çaba gösteriyoruz. İnşallah, planlanan takvim içerisinde bu kompleksi tamamlayıp gençlerimizin hizmetine sunacağız. Şehrimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

08 Ara 2023 - 15:12 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel