Pınarbaşı Mahalle muhtarı Cemil Karakuş, yeniden göreve talip oldu

Elbistan’ın merkez mahallelerinden Pınarbaşı Mahalle muhtarı Cemil Karakuş, 31 Mart 2024’te yapılacak seçimlerde yeniden aday olduğunu açıkladı.

 

2019 yılında Pınarbaşı Mahalle muhtarı olarak göreve başlayan eğitimci-idareci Cemil Karakuş, hizmetlerin aksamadan ve ara vermeden sürdürülmesi için ikinci 5 yıllığına seçmenlerin oylarına talip olduğunu söyledi.

Karakuş, yeniden adaylığı ile ilgili açıklamasında; yaklaşık 4,5 yıldır sürdürdüğü görevinde mahalleye kazandırılan hizmetleri anlattı.

O dönemki seçim bildirgesinde bulunduğu vaatlerin yüzde 90’ını yerine getirdiğini vurgulayan Karakuş, “Seçimden bugüne kadar geçen 4 yıl 7 aylık zaman içerisinde devletimizin çeşitli kurumlarıyla ve yerel yönetimlerle planlı çalışma sonucu gerekli hizmetler yapılmıştır.

İki yıl süren pandemi ve asrın felaketi diye adlandırılan 6 Şubat depreminde yapılacak hizmetleri aksatmadan sürdürülmesinde büyük gayret gösterdim. Mahallemde AKEDAŞ’ın destekleriyle yanmayan sokak lambamız kalmadı. Mahallemin doğal gazının yüzde 99’,9’u tamamlandı.

Pınarbaşı Caddesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt yapılarak Pınarbaşı Cami önü ve itfaiye yakınına da iki adet döner kavşakla trafiğin akışı rahatlatıldı. Ayrıca Pınarbaşı (Türkköyü) Kabristanı’nın etrafına ihata duvarı yapıldı. İç kısmına da kilit parke yapıldı. Mezarlık içi ağaç budama ve otların temizliği Büyükşehir Belediyesi Kuzey İlçeler Daire Başkanlığı tarafından yapıldı. Elbistan Belediyesi tarafından da her yıl tüm cadde ve sokaklarda asfalt yama çalışması yapıldı. Kerkük Caddesi, Saraybosna Caddesi ve Osmanlı Caddesi çevresi Elbistan Belediyesi tarafından asfalt yapıldı” dedi.

İçme suyu altyapısı yenileneme çalışmalarının bazı sokaklarda yapılması gereken hizmetlere engel olduğunu ifade eden Pınarbaşı Mahalle muhtarı Cemil Karakuş, “Elbistan içme suyu yer altı şebekesinin değişme planına göre yapılması gereken birçok sokağa hizmet götüremedik. İnşallah altyapı tamamlandığında buraları da Elbistan’a ve Pınarbaşı sakinlerine yakışır bir şekilde yapılacaktır. Tüm Pınarbaşı sakinlerini sevgi, saygı ve hürmetlerimle selamlıyor oylarına talip olduğumu yineliyorum” ifadelerini kullandı.

07 Ara 2023 - 17:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel