Türk Kızılay’dan örnek uygulama

Türk Kızılay Elbistan Şubesi personelleri ve gönüllüleri, bakıma muhtaç hasta ve yaşlı bir kadının yaşamına dokunan bir uygulamaya imza attı.

Türk Kızılay’dan örnek uygulama
Türk Kızılay’dan örnek uygulama
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Türk Kızılay Elbistan Şubesi, afetzede vatandaşlara desteğini aralıksız olarak sürdürürken diğer yandan da sosyal sorumluluk çalışmalarıyla ön planda yer alıyor. Türk Kızılay Elbistan Şubesi personelleri ve gönüllüleri, ihtiyaç sahibi ya da bakıma muhtaç vatandaşlara şefkat elini uzatıyor.

Türk Kızılay Elbistan Şubesi, bu çerçevede Türkiye’de bir ilk olan çalışmaya imza attı. Türk Kızılay ekibi, saha çalışmaları esnasında ilçede yaşayan bakıma muhtaç hasta ve yaşlı bir kadının evini ziyaret etti. Türk Kızılay ekibi, çalışmaya ilk olarak ev temizliğinden başladı. Kolları sıvayan ekipteki personeller, yaşlı kadının evini köşe bucak temizleyerek pırıl pırıl bir hale getirdi.

Daha sonra yaşlı ve hasta kadının evindeki eksiklikleri tamamlayarak ihtiyaçlarını karşılayan Kızılay ekibi, günlük yaşamını kolaylaştıracak bir de tekerlekli sandalye temin etti. Ekip üyeleri, yaşlı kadının hayır duasını almanın mutluluğu ile evden ayrıldı.

Çalışmayla ilgili değerlendirme yapan Türk Kızılay Elbistan Şube Başkanı Mustafa Akan, Dünyanın sayılı, bölgesinin ise en güçlü yardım kuruluşu haline gelen Türk Kızılay olarak, yardımseverlerin her geçen gün artan güveni ve desteği ile ihtiyaç sahiplerinin umutlarını yeşertmeye devam ediyoruz” dedi.

Türk Kızılay’ın, afet dönemleri ya da kan bağışıyla değil toplumsal dayanışmayı sağlamak gibi bir görev üstlendiğini dile getiren Akan, “155 yıldır yardımseverlerin desteği ile iyilik peşinde olan Türk Kızılay, merhamet çınarıdır. Elbistan ve bölgemizde depremin yaralarını sarmaya çalışırken bakıma muhtaç yaşlı ve hasta vatandaşımıza da şefkatle yaklaşıyoruz. Personellerimiz ve gönüllülerimiz, bu çerçevede yaşlı ve bakıma muhtaç bir hastamızın ev temizliğini yaptı. Evindeki eksiklerini gidererek ihtiyacı olduğu tekerlekli sandalyeyi temin ettik. Elbistan'ımızda her alanda faaliyetlerimizi sürdürmeye karalıyız. Değerli bağışçılarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

07 Ara 2023 - 16:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel