Aday adayı Çelik, “Eğitimi, belediyeciliğin merkezine alacağız”

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Ramazan Çelik, yenilikçi ve teknolojinin gerekleri doğrultusunda eğitimi dostu bir belediyeciliği hayata geçireceklerini belirtip kadınların mesleki gelişimine de ayrı bir başlık açtı.

Büyütmek için resme tıklayın

Çelik, bu amaç doğrultusunda ‘Eğitim ve Kültür Birimi’ oluşturacaklarını ifade ederek, “Şehrimizin geleceği için eğitimi belediyeciliğin merkezine alıp her kulvarda da destekleyeceğiz” dedi.

Kadınların meslek sahibi olmaları için de özel bir yaklaşım sergileyeceklerine de vurgu yapan Çelik, “Ev kadınlarının mesleki eğitim alarak çalışma hayatında daha çok yer almasını sağlayarak başarı hikayelerin yazmalarını sağlayacağız” ifadesini kullandı.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Ramazan Çelik, göreve gelmesi halinde eğitime her anlamda değer katacak projelerini paylaştı.

Elbistan’ın, genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğunun altını çizen Çelik, “Gençlerimiz ve çocuklarımız, şehrimizle ilgili hedeflerimizi ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürmede en büyük güç kaynağımız olacak. Onları, geleceğe en iyi şekilde hazırlamak da öncelik sıralamamızda hep en üstte yer alacak. Bu yüzden bilimsel ve analitik düşünceyi önemseyen; eğitimin her bir paydaşını iç içe geçen halkalar şeklinde gören bir anlayışı, yeşertmek ve geliştirmek zorundayız. Her biri ciğerparemiz olan evlatlarımızın yetişmesinde öğretmen ve ailesine olduğu kadar şehrin yönetiminden sorumlu belediyeye de düşen görevler vardır. Bu sorumluluğun bilincinde olarak, her aşamadaki çocuğumuzun modüler ve uygulamalı eğitim projelerini hayata geçireceğiz.

Öncelikli olarak belediye bünyesinde ‘Eğitim ve Kültür Birimi’ oluşturacağız. Bu birim, okulların fiziksel ve sosyal imkanlarından eğitimin her aşamasında önemli bir rol üstlenecek. Bu anlayışla çağın gerektirdiği robotik kodlamadan bilgisayar sınıflarına, yazılım atölyelerine kadar tüm okullarımızdaki çocuklarımızı bilim yuvalarına dönüştürecek tematik çalışmalarımız olacak. Velhasıl, Elbistan Belediyesi çocuklarımızın kariyer basamaklarını tırmanırken onlara rehberlik edecek her projenin öncüsü ve uygulayıcısı olacak” ifadelerini kullandı.

Elbistan’daki kadınların girişimcilik ve üretkenliğine katkı sağlayacaklarını vurgulayan AK Parti aday adayı Ramazan Çelik, “Biliyoruz ki, Elbistan’ımızın kadınları çalışkandır, üretkendir. Biz de Elbistan Belediyesi olarak kendi işinin sahibi olmak, meslek edinmek isteyen her bir kadınımıza yol göstereceğiz. Meslek edindirme kurslarıyla onları destekleyerek şehrimizin girişimcileri arasında kadınlarımızın sayısının artmasını sağlayacağız. Her türlü danışmanlık hizmetini vererek iş dünyasında yeni başarı hikayelerine imza atmalarına vesile olacağız.

Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak bunun gibi projelerle sahadan elimizi çekmeyeceğiz. Gençlerimize, kadınlarımıza yepyeni ufuklar açacak tüm projelerimizi alanında uzmanlarla değerlendiriyor ve şekillendiriyoruz. Bunu da hep beraber başaracağız” değerlendirmesinde bulundu.

07 Ara 2023 - 09:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel