Tepebaşı’nda asfalt çalışmaları sürüyor

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Tepebaşı Mahallesi’ndeki asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Tepebaşı’nda asfalt çalışmaları sürüyor
Haber albümü için resme tıklayın

Gürbüz, inceleme sonrasında yaptığı değerlendirmede, ilk olarak ana caddeleri ardından da ara sokakları asfaltlayacaklarını söyledi.

Başkan Gürbüz, şöyle konuştu:

“Tepebaşı Mahallemiz de öncelikle ana yollarımızın asfaltlarını yapıyoruz daha sonra ara yollara geçeceğiz. İnşallah Tepebaşı’nı tamamlayıncaya kadar buradayız. Elbistan Belediyesi olarak merkezdeki 13 mahallemizi tamamen bitirdik. Özellikle altyapı, kanalizasyon, içme suyu ve doğalgazla ilgili sorunu olan yerlerin altyapı yatırımlarını tamamlıyoruz. Hemen arkasından yol çalışmalarını bitiriyoruz. Daha sonra da bu bölgelerde kaldırım çalışmalarına geçeceğiz. Mahalle muhtarımız ve sakinleri bu çalışmaları hoşgörülü bir şekilde karşıladılar. Çünkü devlete ait olan bütçeyi doğru kullanmamız gerekiyor. Büyükşehir Belediyemiz içme suyu ve kanalizasyon yatırımlarını tamamladı. Daha sonra AKEDAŞ, TÜRK TELEKOM, ARMADAŞ ve diğer altyapı çalışmalarının tamamlanmasını bekledik.”

‘Elbistan 2024'e inşallah hazır hale geliyor, var gücümüzde sokaklarımızı caddelerimizi iyileştiriyoruz’ diyen Başkan Gürbüz, “Bu anlamda hoşgörüleri için vatandaşlarıma ben çok teşekkür ediyorum. Çünkü Elbistan'ın kışı çok sert geçer, yazın maalesef ciddi bir tozlanma sorunu oluşuyor. Bundan sonra inşallah ne yazın tozlanma ile ne de kışın çamurla karşılaşacağız. Elbistan bölgedeki altyapı ve üst yapı anlamında en güzel şehircilik örneği veren şehir olarak anılacak.

Bir taraftan kırsal mahallelerimizdeki kilit parke çalışmalarımız hummalı bir şekilde yürüyor. Diğer taraftan kaldırım çalışmalarımız güçlü bir şekilde ilerliyor. Ben tekrar muhtarımın şahsında mahalle halkımıza hoşgörüleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah kış gelmeden yapılabilecek en yüksek oranda asfaltı tamamlamış olacağız” şeklinde konuştu.

06 Ara 2023 - 16:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel