Jandarma ruhsatsız silaha geçit vermiyor

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ruhsatsız silah kullanımının önüne geçmek amacıyla çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Jandarma ruhsatsız silaha geçit vermiyor
Haber albümü için resme tıklayın

 

Ruhsatsız silaha karşı teyakkuz halinde olan ve denetimlerini sıklaştıran Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, iki ayrı çalışmada 2 ruhsatsız tabanca ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre; jandarma ekipleri, ilçeye bağlı Taşburun Mahallesi’nde ev hapsi cezasıyla ilgili kontrol yaptıkları esnada şahsın belindeki kabarıklıktan şüphelendi. Şahsın üst aramasını yapan ekipler, 1 ruhsatsız tabanca ile silaha ait 10 fişek ele geçirdi. Ruhsatsız silaha el konuldu.

Diğer ruhsatsız silah ise, durdurulan aracın sürücüsünün üzerinden çıktı. Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akbayır Mahallesi’nde önleyici kolluk devriyesi esnasında şüphe üzerine bir aracı durdurdu. Araç sürücüsünün üst aramasında 1 ruhsatsız tabanca ile 12 fişek ele geçirildi. Her iki şahıs hakkında da 61316 sayılı kanuna muhalefet suçundan adli ve idari işlem başlatıldı.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı’nın, halkın can ve mal güvenliği ile huzurunun sağlanmasına yönelik faaliyetlerinin devam edeceği vurgulandı.

05 Ara 2023 - 19:31 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel