Engelliler için özel etkinlik

Elbistan Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel bir etkinlik düzenledi.

Engelliler için özel etkinlik
Engelliler için özel etkinlik
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan Gençlik Merkezi’ndeki programa, Koordinatör Kaymakam Atilla Mete, Elbistan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Emine Cuma, Elbistan Gençlik Merkezi Müdürü Enes Özeren, görme engelliler derneği ve engelli vatandaşlar katıldı.

Dünya Engelliler Günü çerçevesindeki programda; Elbistan Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü’nün engelli vatandaşlara yönelik olarak yaptığı çalışmalar anlatıldı.

Engellilerin, sosyal hayata diğer insanlarla eşit şartlarda katılımını sağlamak, yaşam kalitesini yükseltmek ve yaşadıkları sorunlara çözüm üretmek adına birçok projenin hayata geçirildiği vurgulandı.

Her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğuna dikkat çekilen programda; Koordinatör Kaymakam Atilla Kaya ve Elbistan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Emine Cuma tarafından çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Elbistan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Emine Cuma, etkinlikle ilgili, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Elbistan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak engelli bireyler için daha yaşanılabilir bir dünya, toplumu oluşturan tüm bireylerin ortak anlayışı ve farkındalığı ile mümkün olabileceği kanaati ile hayata tutunan engellilere her türlü gerekli desteği veriyoruz. Farkındalık çalışmalarımızı da her daim yapıyoruz. Sevgi varsa engel yoktur diyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

05 Ara 2023 - 16:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel