Kadına şiddete dikkat çekmek için 1000 fidan diktiler

Elbistan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü çerçevesinde, 1000 fidan toprakla buluşturuldu.

Kadına şiddete dikkat çekmek için 1000 fidan diktiler
Kadına şiddete dikkat çekmek için 1000 fidan diktiler
+3
Haber albümü için resme tıklayın

 

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik ve farkındalık çalışmasına imza atan Elbistan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, şehrin geleceğine nefes olması amacıyla fidan dikimi programı düzenledi. Kamu kurumlarının temsilcileri, paydaş kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve kadınların da katıldığı etkinlikte, Karaelbistan Mahallesi’ndeki Adalet Ormanı’nda 1000 fidan toprakla buluşturuldu.

‘Fidanlar orman,  yarınlar umut olsun’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte, kadına şiddete karşı da çeşitli çalışmalar gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan kadınlar, özenle diktikleri her fidanın kadına şiddete karşı bir sembol olmasının yanında Elbistan’ın daha yeşil bir çehreye kavuşması dileğinde bulundular.

Fidanları, evlatları gibi koruyacaklarının sözünü veren kadınlar, “Toprak da; kadın gibi anadır. Onun bağrına emanet ettiğimiz fidanlar, çocuklar gibi büyüyecek ve geleceğimize, doğamıza umut olacak. Bizler de fidandan ormana dönüşlerine şahitlik edeceğiz ve koruyacağız. Kadının da şiddetin her türlüsünden korunması noktasında bir farkındalık oluşturmak istedik” dediler.

Elbistan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Emine Cuma ise, etkinliğe katılan ve destek veren herkese teşekkür etti.

 

05 Ara 2023 - 13:12 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel