Aday adayı Zeynel Er: “Hayvancılığı geleceğe taşıyacağız”

​ AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Zeynel Er, Elbistan’ın bir tarım ve hayvancılık şehri olduğunu belirterek, “Üretici dostu bir belediyeciliği şehrimize kazandıracağız” dedi.

Aday adayı Zeynel Er: “Hayvancılığı geleceğe taşıyacağız”
Aday adayı Zeynel Er: “Hayvancılığı geleceğe taşıyacağız”
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Göreve gelmesi halinde Elbistan’da hayvancılığı geleceğe taşıyacaklarını vurgulayan Er, “Her şeyden geçilir ama tarımdan ve hayvancılıktan geçilmez” şeklinde konuştu.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Zeynel Er, hayvan borsasını ziyaret etti. Burada yetiştiricilerle görüşen Er, hayvancılıkla ilgili proje ve düşüncelerini aktardı. Vatandaşlar ve besicilerin pazarlıklarını da yapan Er, Elbistan’ın hayvancılıkta önemli bir noktada yer aldığını ifade etti.

Elbistan Belediye Başkanı olması durumunda; hayvancılık ve tarıma elinden gelen desteği vereceğini vurgulayan Er, “Her daim üreticimizle omuz omuza olacağı” dedi.

Bu sektörün, Elbistan ekonomisinin can damarlarından biri olduğuna işaret eden aday adayı Zeynel Er, “Elbistan’ımızda binlerce belki de on binlerce insanımız hayvancılıkla geçimini sağlıyor. Şehrimiz ekonomisinde önemli bir yer tutan bu sektörü ve üreticimizi belediyelerin imkanları ölçüsünde desteklemesi gerekiyor. Türkiye’nin birçok bölgesinde bu desteklerle ayakta duran üreticimiz var. Elbistan Belediyesi bunu neden yapmasın? Biz, üreticimizin kıymetini bilip, tarım ve hayvancılığı başımızın üstünde tutacağız” ifadelerini kullandı.

Er, şunları söyledi:

“Elbistan’ın, geçmiş yıllarda olduğu gibi ette marka olması için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’nin biran önce hayata geçmesi gerekiyor. Bu konuda üzerime düşenin fazlasını yapmaya hazırız. Sadece beside değil süt üretiminde ve küçükbaşta da şehrimizin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Üreticimiz, hangi alanda desteğe ihtiyaç duyuyorsa imkanlar dahilinde Elbistan Belediyesi onların yanında olacak.

Üreticimizin alın teri ve emeğinin karşılığını alarak Elbistan’ın kalkınması için hayvancılığı da geleceğe taşımak gibi bir amacımız var. Sektörü taşıyacak ve lokomotif görevi olacak yatırımlarda Elbistan Belediyesi her zaman ön planda yer alacak. İnisiyatifi elden bırakmadan eli nasırlı olan, tarlasında, bağında, ahırında ya da çiftliğinde üreten ve üretim için alın teri akıtan herkesin değerini bileceğiz. Özellikle de gençlerimizi bu sektörlere teşvik etmek için de bu güzel coğrafyada üzerimize düşeni yapmak durumundayız.”

Devletin bu sektöre sunduğu desteklerden Elbistanlı üreticilerin de azami şekilde faydalanmaları için gayret göstereceklerinin altını çizen Er, “İnşallah hayvancılık Elbistan’da yeniden şaha kalkacak. Devlet-belediye el ele vererek insanlarımızı doğdukları yerde doymasını sağlayacağımıza inanıyorum” cümleleri ile sözlerini tamamladı.

Üreticiler de; AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Zeynel Er’e başarılar diledi.

04 Ara 2023 - 15:56 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel