İlçe Tarım’dan çiftçilere ÇKS kaydı için son gün uyarısı

Elbistan Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuru işlemlerinin 2 Ocak 2024’te sona ereceğini duyurdu.

 

Kurumdan yapılan açıklamada; bu tarihe kadar kadar başvuruda bulunmayan üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) üzerinden yürütülen desteklemelerden faydalanamayacağı vurgulandı.

Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2024 üretim yılı ÇKS başvurularının 1 Eylül Cuma günü başladığı ve 2 Ocak 2024 günü mesai bitimine kadar devam edeceğini belirtti.

Kurumun konuyla ilgili açıklamasında, “Çiftçi Kayıt Sistemi başvuruları tarımsal desteklemelerin temelini oluşturmakta olup, bu başvurular yapılmadan herhangi bir tarımsal destekleme ödemelerinden yararlanmak mümkün olmamaktadır. 2024 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıt ve güncellemesi için başvuruda bulunmayan üreticilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları ve bahsedilen desteklemelere müracaat edebilmeleri için 2 Ocak 2024 tarihi mesai bitimine kadar başvuru dosyasını teslim etmesi gerekmektedir” hatırlatmasında bulunuldu.

 

 

04 Ara 2023 - 15:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel