Ekinözü, öğretmenevine kavuştu

Ekinözü'nde, hem öğretmenevi hem de akşam sanat okulu olarak hizmet verecek tesis açıldı.

Ekinözü, öğretmenevine kavuştu
Ekinözü, öğretmenevine kavuştu
+3
Haber albümü için resme tıklayın

2'si süit olmak üzere 14 odası bulunan öğretmenevi, mutfağıyla da taşımalı eğitim öğrencilerinin yemek ihtiyacını karşılıyor. 

Ekinözü Kaymakamlığı ve Doğu Akdeniz Kalkınma ajansı işbirliğinde geliştirilen proje ile sağlık ve turizm tesisi olarak yapılan bina öğretmenevi ve akşam sanat okulu olarak hizmete açıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin teknik desteği ile inşa edilen binanın 2022 yılında geçici kabulü yapılmıştı. Yaklaşık bir yıl boş kalan bina 6 Şubat depremlerinden az hasarlı olarak çıktı. Binanın atıl kalmaması için Ekinözü Kaymakamlığınca öğretmenevi olarak kullanılmak üzere 20 yıllığına ilçe milli eğitim müdürlüğüne tahsis edildi. İlçe milli eğitim müdürlüğünce hızlıca bakım onarımı yapılan bina, Millî Eğitim Bakanlığının onayı ile Ekinözü Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu olarak açıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığınca sağlanan ödenekle mefruşatı tamamlanan öğretmenevinde oluşturulan mutfakla ilçede taşımalı eğitim kapsamında olan öğrencilere ve okul öncesi öğrencilerine sıcak öğle yemeği veriliyor. İkisi süit oda olmak üzere 14 odalı olan öğretmenevi ilçedeki resmi tek konaklama yeri oldu. İlçede görev yapan tüm personele öğle yemeği sunan restoransa çok önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. 

Lüks odaları ve konforu ile göz kamaştıran öğretmenevinin, özellikle yaz aylarında kaplıca turizmi kapsamında yoğun ilgi göreceği düşünülüyor. 

03 Ara 2023 - 13:11 Kahramanmaraş/ Ekinözü- Güncel